Kalba gyventojai Rajono problema

Lukiškių aikštė pradėjo byrėti

Nors Lukiškių aikštė mini pirmąją žiemą po rekonstrukcijos, joje jau matyti trūkumai
Nors Lukiškių aikštė mini pirmąją žiemą po rekonstrukcijos, joje jau matyti trūkumai

Po ilgo laukimo, praėjusį birželį oficialiai atidaryta Lukiškių aikštė jau rodo savo trūkumus – išklotos plytelės iškilnotos, tarp jų veriasi plyšiai, matyti duobės.

Aikštė yra, memorialo – ne

2016 m. uždaryta aikštė laukė savo remonto, kadangi nuo sovietmečio iš jos buvo pašalintas tik Lenino paminklas – daugiau niekas nebuvo daroma. 3,8 mln. miesto savivaldybei kainavęs projektas vilniečiams atsivėrė 2018-ųjų birželį. Tačiau dar pavasarį pradėjo lįsti pirmieji broko atvejai – dalį aikštės sėmė vanduo, plytelės išsikraipė.

Po oficialaus aikštės atidarymo, pradėjo veikti ir interaktyvus fontanas, tačiau kalbos apie memorialą – nutilo. Nors vilniečiai buvo kviečiami balsuoti ir išrinko labiausiai patikusį siūlymą – skulptorių ir dizainerio Andriaus Labašausko „Laisvės kalvą“. „Kalba vilniečiai“ redakcijos kalbintas skulptorius dar vasarą sakė: „Labai skaudu girdėti politikų vertinimus, kad mums dar reikia daug dirbti – mes dirbame kiek galime, tiesiog valstybė šiuo metu tikisi darbo už „ačiū“ – be sutarties, nesuteikdama jokių garantijų“.

Taip turėtų Andriaus Labašausko memorialas Lukiškių aikštėje „Laisvės kalva“
Taip turėtų Andriaus Labašausko memorialas Lukiškių aikštėje „Laisvės kalva“

Vilniečiai nusivylę

Praėjusį pavasarį atidaryta aikštė toli gražu patiko ne visiems. Tuomet žmonės kalbėjo: „Atrodo kaip kapinės vidury miesto“. Panašūs komentarai užplūdo ir socialinius tinklus: „Bet kur prisėsti ant žolės ir kam tiek takų pridaryta?“. O senjorai stebėjosi nepatogiais suoliukais: „Čia mes daug išvaikščiojom ir anais laikais, ir dabar. Dabar gal ir gražiau, tik šitie suoliukai nepatogūs, norėtųsi atsiremti.“

Vaikštant dabartine aikšte ir matant iškilnotas plyteles, daugumai vilniečių kyla gėdos jausmas. Pakalbintas vežimėlį stūmęs vilnietis Adas neslėpė nusivylimo: „Dažnai čia atvažiuoju su vaiku, nes netoliese gyvename. Gera mieste turėti, kur pasivaikščioti, tokį kaip parką, tačiau pastaruoju metu čia vaikštinėti jau nėra malonu, kadangi vežimas darda kaip per bėgius“.

Pro šalį bėgęs studentas sakė, kad jam nuostabą kelią valdžios skuba: „Vėlavo, skubėjo tą aikštę atidaryti. Jaukesne ji tikrai netapo, o dar ir žadėto memorialo nėra“.