Kalba gyventojai Metų kaimynas 2018

Margarita iš Šnipiškių: „Svarbiausia, kad kiekvienam rūpėtų jo namas“

Šnipiškėse gyvenanti vilnietė Margarita nuoširdžiai rūpinasi savo namo kaimynų gerove. Moteris aktyviai dalyvauja sprendžiant namo priežiūros klausimus, stengiasi, kad jai ir jos kaimynams būtų gražu ir jauku gyventi. Apsidairius po kiemą matyti, kad gyventojai tikrai gerai tvarkosi ir gražiai gyvena.

Vos įžengus į Jūsų kiemą į akis krenta nauji mediniai suoliukai. Kaip jie čia atsirado?

Čia buvo ilga istorija. Ieškojome tų suoliukų apie 3 metus. Norėjome, kad jie būtų geri ir nebrangūs, tačiau paieškos užtruko. Galiausiai nusprendėme įsigyti truputį brangesnius, juk jie ilgiau tarnaus. Nusipirkome juos iš savo sukauptų 2 procentų pajamų. Dabar čia kiekvienam malonu prisėsti.

Ar seniai šiame name gyvenate?

Čia gyvename jau 13 metų. Vieni pirmųjų čia atsikraustėme.

Patinka čia gyventi?

Labai patinka, čia tokia gera aura! Svarbiausia, ir vaikams čia patinka. Turime uždarą kiemą, kur vaikai gali lakstyti ir žaisti, o tėvai pro langą pasižiūri ir viską mato.

Ar gerai pažįstate savo kaimynus?

Pažįstu ir jie mane pažįsta. Vieni su kitais sveikinamės. Juk esame viena bendruomenė.

Aktyviai dalyvaujate sprendžiant namo priežiūros klausimus. Kodėl Jums tai yra svarbu?

Man tiesiog norisi, kad būtų gražu, šviesu ir saugu gyventi.

Galiu papasakoti apie mūsų tvorą. Kai vyko statybos, čia buvo plikas laukas. Paprašiau, kad mūsų teritoriją aptvertų. Tačiau tvora iš pradžių buvo gana žema. Pastebėjau, kad žmonės kiekvieną rytą, tingėdami apeiti, peršokdavo per tą tvorą ir migruodavo per kiemą. Galvoju, kas gi liks iš tos tvoros? Vėl kreipiausi į vadybininką. Kitą dieną grįžtu ir matau aukštą, tvarkingą tvorą. Esu dėkinga tam vadybininkui, kuris išklausė ir įgyvendino mano prašymą.

Ką dar planuojate name padaryti?

Norėčiau, kad prie kiekvienos laiptinės stovėtų po vazoną. Gėlės visą vasarą žydėtų, o žiemą čia būtų puokštė iš spygliuočių šakų. Bus labai gražu!

Kuo laisvalaikiu užsiimate?

Turiu savo gėlių darželį prie namų. Mano geroji kaimynė man atveža daigų ir aš čia su malonumu tvarkausi.

Kiek jau metų tvarkote šį darželį?

Buvo tokia istorija: turėjau išpuoselėtą gėlių darželį, paskui šalia prasidėjo statybos ir viską sugriovė. Pati vadybininko prašiau, kad mano akmenis padėtų atgal į vietą. Dabar jau šitam darželiui – 4 metai. Prisodinau čia įvairių gėlyčių. Dar čia yra inkilas, kurį įkėlė mano vyras. Kiekvienais metais čia varnėnai atskrenda.

Kaip manote, ko reikia, kad kaimynai gerai sutartų?

Svarbiausia, kad kiekvienam rūpėtų jo namas. Būkime šiltesni, bendraukime. Aš pati pas kiekvieną kaimyną užeidavau, kai parašus rinkau.

Koks turėtų būti geras kaimynas?

Geras kaimynas visada pasisveikins, paklaus, kaip sekasi. Kaimynams tiesiog reikia bendrauti.

Ačiū už pokalbį!