Kalba ekspertai Kalba gyventojai Šiandien rajone

Mažiesiems sostinės gyventojams – naujos žaidimų aikštelės 

Kiekvieną mėnesį mieste yra įrengiama apie 10 naujų, vaikų žaidimams skirtų, erdvių.

Šiais metais jaunieji Vilniaus miesto gyventojai galės džiaugtis naujomis vaikų žaidimų aikštelėmis, kurios bus įrengiamos visuose Vilniaus rajonuose. Prasidėjęs šių, mažųjų vilniečių  pramogoms skirtų, vietų įrengimas džiugina ne tik vaikus, bet ir jų tėvus.

Kaip pasakoja aikšteles Vilniuje įrengsiančios įmonės UAB „Economus“ vadovas Mindaugas Jokimčius, per šiuos metus planuojama įrengti net 60 naujų vaikų žaidimų aikštelių. Tiesa, šie darbai pradėti nuo balandžio, taigi dabar, praėjus kiek mažiau nei dviem mėnesiams, gyventojai jau gali džiaugtis 16 naujų vaikų žaidimų aikštelių.

Kiekvieną mėnesį mieste yra įrengiama apie 10 naujų, vaikų žaidimams skirtų, erdvių. Anot M. Jokimčiaus, planuojama darbų pabaiga numatoma spalio mėnesį. Šiuo metu naujomis aikštelėmis jau gali džiaugtis Lukiškių aikštės lankytojai bei Pašilaičių, Antakalnio, Fabijoniškių, Naujamiesčio, Šeškinės, Karoliniškių, Justiniškių ir Panerių rajonų gyventojai.

Naujamiesčio gyventoja, dviejų vaikų mama Irma, sutikta laiką leidžianti kartu su savo šešiamečiu sūnumi naujojoje žaidimų vietoje, neslepia džiaugsmo: „Ne tik džiaugiuosi gražėjančia miesto aplinka, bet esu liudininkė to, jog Vilnius tampa tikrai saugiu miestu mano vaikams. Turbūt dar sovietmečiu įrengtos aikštelės ne man vienai, kaip mamai, kelia daug klausimų dėl jų saugumo“.

Vilniaus mieste įmonė UAB „Economus“ prižiūri 580, o iš jų įrengė net 290 Europos Sąjungos standartus atitinkančių vaikų žaidimų aikštelių. Jos įrengtos viešose miesto zonose: parkuose, skveruose, senamiestyje bei daugiabučių namų kiemuose.

Šiais metais įmonė žada atnaujinti apie 150 aikštelių, kurios buvo pastatytos 2006 – 2008 metais. Planuojami atlikti aikštelių dangos (skaldelės)  keitimo, susidėvėjusių elementų (sėdynių, grandinių, tinklų) keitimo, dažymo bei panašaus pobūdžio darbai.