Kalba gyventojai

Miesto duris fotografuojantis Saulius: žmonės netiki, kad čia Vilnius!

 

Ar vaikščiodami Vilniuje kada nors atkreipėte dėmesį į daugiabučių, bažnyčių ir kitų pastatų duris? Turbūt, pamatę jų nuotraukas, vargu ar atpažinsite, kur jos darytos. Ši neatsiejama namų detalė sudomino Naujamiestyje gyvenantį Saulių Garbenčių, kuris sutiko mums papasakoti apie savo įdomų hobį – Vilniaus miesto durų fotografavimą.

Kada pradėjote fotografuoti duris?

Iš tiesų, nesu fotografas. Visos mano nuotraukos darytos telefonu. Kasdien fotografuoti duris pradėjau šiais metais, o talpinti jų nuotraukas – šią vasarą.

Kaip kilo ši idėja? Kodėl būtent durys?

Buvo įdomu išbandyti kas yra tas Instagram, tad reikėjo kažką talpinti. Kažkaip pasitaikė durys, nes labai paprasta jas fotografuoti – aiškus stačiakampis, linijos. Mėgstu daug vaikščioti, tai atsirado puiki proga Vilnių pažinti iš naujo – šį kartą ieškant ir atrandant duris. Taip po truputį ir „užsikabinau“.

Ar į savo paieškas įtraukiate ir draugus?

Ne, pats vaikštau, pats atrandu, pats fotografuoju.

Kuo jus žavi Vilnius?

Vilnius yra toks spalvotas, ryškus, daugiasluoksnis, turintis šimtus skirtingų ir nieko tarpusavyje
neturinčių veidų. Esu vilnietis, bet niekada neįsivaizdavau, kad Vilnius yra toks įdomus.

Kuo Vilnius išsiskiria iš kitų pasaulio miestų?

Pastebėjau, kad didžiųjų pasaulio miestų durys gražios, bet beveik visos turi labai ryškius bruožus būdingus tam miestui. Vilnius neturi jokių, tik Vilniui būdingų bruožų. Čia galite surasti ką tik norite: iš koto verčiantį, tik Marokui būdinga mėlį, galite atrasti kaimą (pavyzdžiui, Šnipiškės), Viduramžių Europos miestų duris (pavyzdžiui, Senamiestis), Šiaurės regionui visiškai nebūdingas, ryškias spalvas (pavyzdžiui, Žvėrynas), Viduržemio jūros regionui būdingus vijoklius (pavyzdžiui, Senamiesčio kiemeliai). Gotika, Barokas, Klasicizmas – viskas viename mieste. Manęs dažnai klausia, ar čia tikrai visos durys iš vieno miesto.

Ačiū už pokalbį!

Nuotraukų galerijoje – Sauliaus fotografijos iš jo Instagram profilio „Doors of Vilnius“. Ar atpažinsite, kur fotografuotos šios durys?