Šiandien rajone

Naujųjų fejerverkai Vilniuje: organizatorius išduoda, kur stebėti geriausia

Saulius Žiūra nuotr.

Jau rytoj visų laukia ypatingiausia metų naktis: kuomet išlydėsime 2019-uosius ir pasitiksime 2020-uosius, Baltosios metalinės žiurkės metus. Kaip ir kasmet, Vilnius šią progą paminės įspūdingu Naujųjų metų fejerverkų šou, už kurį atsakingos įmonės „Blikas“ atstovas Gytis Lagūnavičius su „Kalba vilniečiai“ sutiko pasidalinti artėjančios programos akcentais. 

Gyti, ką šiais metais vilniečiai galės išvysti Naujųjų metų naktį?

Šiais metais mes ir vėl leisime fejerverkus Katedros aikštėje. Tiesa, pats fejerverkų paleidimas vyks Bernardinų sode. Nors tinkamiausia tam vieta ir yra Gedimino kalnas, tačiau avarinė jo būklė to daryti neleidžia.

Šiais metais priėmėme kiek kitokį meninį sprendimą – fejerverkuose nenaudoti žalios spalvos. Kadangi pagrindinė Vilniaus eglė yra baltai mėlyna, todėl nusprendėme, jog šios spalvos, papildant jas raudonais atspalviais, vyrautų ir fejerverkuose.

Rytoj į dangų paleisime panašų skaičių fejerverkų kaip ir praėjusiais metais, o geriausiai fejerverkai bus matomi iš Katedros aikštės ir Maironio gatvės viršuje esančios apžvalgos aikštelės.

Kokius fejerverkus šiemet rinkosi vilniečiai ir kiek buvo pasirengę už juos sumokėti?

Jau kelis metus iš eilės lietuviai renkasi daugiašūves fejerverkų baterijas. Jos veikia pakankamai ilgai, nuo 30 sekundžių iki minutės, yra saugios, stabilios, lengvai pastatomos ir valdomos. Turbūt visi pastebime Vilniuje vis rečiau sproginėjant silpnas ir mažas petardas. Gyventojai renkasi didesnius fejerverkus, kurie atitinkamai yra brangesni. Vieni naujametiniams fejerverkams yra pasirengę išleisti 20, o kiti ir 100 eurų.

Ar bėgant metams fejerverkų pardavimai auga?

Pastaruoju metu fejerverkų pardavimai yra nusistovėję ir kiekvienais metais jų parduodame maždaug vienodai. Tikrai nebėra taip, kaip buvo prieš maždaug 10 metų, kai žmonės tam tikra prasme buvo tiesiog pamišę dėl fejerverkų ir juos pirkdavo pilnais maišais.

O kaip dėl saugumo? Ar gyventojai tapo sąmoningesni, leidžiant fejerverkus?

Man atrodo, kad taip. Žmonės elgiasi tikrai saugiau ir sąmoningiau nei anksčiau. Seniau dažnai pasitaikydavo įvairių savadarbių fejerverkų, o dabar apie tai tenka išgirsti itin retai. Žinoma, taip gali būti ir dėl to, jog fejerverkų rinka yra stipriai užpildyta. Bet ir žmonės, pirkdami fejerverkus, vis labiau atsižvelgia į jų saugumą, stabilumą ir panašius dalykus.

Gyventojai Naujųjų metų sutikimui vis dažniau renkasi užsienio šalis, kuriose senieji metai yra palydimi dar įspūdingesniais fejerverkų šou. Kurias šalis patartumėte aplankyti per Naujuosius?

Turbūt vienas garsiausių ir įspūdingiausių yra Sidnėjaus tilto fejerverkų šou. Taip pat Pietų Amerikos valstybėse, kaip Brazilija, yra rengiami neapsakomo grožio fejerverkų pasirodymai. Ten pažiūrėti paplūdimyje leidžiamų fejerverkų susirenka milijoninės gyventojų ir turistų minios. Žinoma – Londonas. Seniau buvo fejerverkų šou Prancūzijoje nuo Eifelio bokšto, tačiau nesu tikras, ar šiais metais jis bus.

Daugelis šalių stengiasi išsirinkti kažkokį seną architektūrinį paminklą ir ferverkus leisti nuo jo. Gražiausiais vaizdas gimsta tada, kai fejerverkai susilieja su senovine architektūra.