Kalba gyventojai Rajono problema

Nepriklausomybės aikštėje miršta medžiai

Neįprasti karščiai Lietuvoje vargina ne tik žmones, bet ir augalus. Štai dauguma prie Seimo esančių pušų – nudžiūvę ir jau vargu ar beatsigaus. Čia, žinoma, kalta ne tik saulė, bet ir netinkama priežiūra, kurios padariniai pasikeitus oro sąlygoms tik dar geriau matomi. Gaila ne tik medžių, bet ir vilniečių bei miesto svečių, nes pasėdėti Nepriklausomybės aikštėje nėra labai jauku, nors ji – patogioje vietoje, o čia pat – ir Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka.

Kenčia ne tik pušys

Žiniasklaidoje pasirodžius straipsniui apie prastą vaizdą prie Seimo, komentatoriai netilo – esą koks vaizdas viduje, toks ir išorėje. Kai kurie net atvirai piktinosi – „Šimašius net pušų prižiūrėt nesugeba? Tai ką, po galais, jis moka?“ (kalba taisyta – red. past.). Žmonės klausė: ar tik ne miesto valdžia turėtų prisiimti atsakomybę už nudžiūvusias pušeles? Beje, šalia susodintos spalvingos gėlės, labai kontrastuoja su parudavusiais medeliais, nerodančiais nė trupučio gyvybės.

Reprezentacinėje miesto vietoje ne tik pušų būklė tokia – netoliese esančios liepos taip pat džiūsta, nors dar kol kas teikia žalią pavėsį.

Vilniečių nuomonės išsiskyrė

Paklausinėjome Nepriklausomybės aikštėje sutiktų vilniečių, kaip jiems atrodo ši vieta.

„Man tai atrodo šlykščiai. Pažiūrėkite, kaip pušys džiūsta, virsta, atrodo kaip kažkokie vijokliai, o ne pušys. Čia būnant apima toks nejaukumo jausmas, ypač atvykus į Vilnių iš kaimo. Juk čia kažkada buvo fontanas, gal jį sugrąžinkim? Nes dabar labai nuobodžiai ir nykiai ši vieta atrodo. O jei nenorit nieko čia daryt ir tvarkyt, tai išasfaltuokit viską“, – pasipiktinimo neslėpė čia pat vaikštinėjęs Virgis.

Tačiau ne visi, praeidami pro Seimą, atkreipia dėmesį į pušeles. Štai mūsų pakalbinta pro šalį ėjusi Greta sakė net nepastebėjusi, kaip vaizdas subjuro. „Tos pušys niekada man neužkliuvo, bet dabar, kai atkreipiau dėmesį ir pažiūrėjau, tai atrodo tikrai nekaip“, – komentavo Greta.

 O ką apie vaizdą Nepriklausomybės aikštėje manote Jūs? Padiskutuokime!