Šiandien rajone

Nusikaltimų vasarą statistika Vilniuje

Jau kitą savaitę galėsime skelbti oficialią rudens pradžią. Tačiau daugelis besibaigiančią vasarą palydi su nostalgija ne tik šiltiems orams, tačiau ir atostogoms. Visgi, prieš prasidedant rudens darbų maratonui „Kalba vilniečiai“ nusprendė apžvelgti ne tokią šviesią vasaros pusę – užfiksuotus nusikaltimus.

Pagal viešai prieinamą nusikalstamų veikų žinybinio registro duomenų žemėlapį šią vasarą, nuo birželio 1-osios iki rugpjūčio 26-osios, visoje Lietuvoje iš viso užfiksuota 12 519 nusikalstamų veikų, iš kurių Vilniaus rajono savivaldybėje buvo užfiksuotos 409-ios nusikalstamos veikos, tuo tarpu Vilniaus miesto savivaldybėje ­– net 2499-ios.

Praėjusiais metais tuo pačiu periodu visoje Lietuvoje buvo užfiksuotos 16 103 nusikalstamos veikos, Vilniaus miesto savivaldybėje – 3401, o Vilniaus rajono savivaldybė – 502. Taigi, lyginant su praėjusia vasara, šiais metais Vilniaus mieste buvo užfiksuota mažiau nusikaltimų nei prieš metus.

Į daugiausia kartų užfiksuotų nusikalstamų veikų trejetuką Vilniaus miesto savivaldybėje patenka vagystės – 801, iš jų automobilių – 30, iš automobilių – 42, o iš gyvenamųjų patalpų ­ 84.

Antroje vietoje – nesunkaus sveikatos sutrikdymai ar fizinio skausmo sukėlimai, jų per atitinkamą laikotarpį Vilniaus miesto savivaldybėje suskaičiuota 499.

Didelę dalį nusikalstamų veikų vasarą sudaro ir kelių transporto eismo saugumo ar transporto priemonių eksploatavimo taisyklių pažeidimai – 237.

Taip pat sostinėje nuo birželio 1-osios iki rugpjūčio 26-osios užfiksuota ir nemažai nusikalstamų veikų, susijusių su disponavimu narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis – 208 atvejai.

Kalbant apie Vilniaus rajono savivaldybę čia dažniausių nusikalstamų veikų trejetuką sudaro nesunkūs sveikatos sutrikdymai ar fizinio skausmo sukėlimai – 109 atvejai, kelių transporto eismo saugumo ar transporto priemonių eksploatavimo taisyklių pažeidimai – 79 ir vagystės – 71 atvejis.