Rajono problema

Parkas virsta automobilių parkavimo vieta?

Sapiegų parko teritorijoje stovintys automobiliai – problema, kurią vis dar bando išspręsti Antakalniečių bendruomenė. Įvažiavus į parką yra automobilių stovėjimo aikštelė, tačiau vairuotojai vis tiek važinėja po parko teritoriją ir parkuojasi kur kam patogu. Nors diskusijos socialiniuose tinkluose verda jau ilgai, situacija nesikeičia.

Parašė raštą kaimynams

Bendruomenės Tarybos narė Edita Kavaliauskienė „Kalba vilniečiai“ redakcijai pasakojo, kad bendruomenės taryba kartu su aplinkinių namų gyventojais parengė raštą Sapiegų parko kaimynams. Minėtame rašte buvo paminėta, kad Sapiegų parkas nėra automobilių eismo ir juo labiau parkavimo vieta. Bendruomenė išreiškė savo viltį, tikėdamasi, kad parko pastatų nuomotojai supras apie parko išsaugojimo svarbą. Buvo pasiūlyta automobilius parkuoti aplink parką esančiomis aikštelėmis ir gatvelėmis.

Kaimynų reakcija pribloškė

E. Kavaliauskienė stebėjosi gyventojų replikomis. Vieni sakė, kad tai ne jų reikalas, kad jie tik nuomoja, todėl siūlė kalbėtis su nuomotoju. Kiti teigė, kad parkas nepritaikytas gyventojams.

Po kelių dienų savivaldybės atsakingasis darbuotojas informavo bendruomenę apie gautą skundą, neva dalinant tuos raštus, buvo padaryti pažeidimai – buvo šiukšlinta parko teritorijoje. Bendruomenės tarybos narė pasakojo gavusi įspėjimą, kuriame nurodoma, kad už mašinų valytuvų kišti prašymų negalima.

Antakalniečių bendruomenei siekia įrodyti, kad parkavimo vietos yra išplėstos ir statyti mašinas yra kur, tačiau situacija nesikeičia.

Socialiniuose tinkluose – pasipiktinimo banga

Socialiniame tinkle Facebook  sukurta speciali antakalniečių grupė – „Eismas Sapiegų parke“. Čia žmonės dalinasi informacija apie įvykius Sapiegų parke, fiksuoja automobilių judėjimą ir pažeidimus. Šios grupės narė antakalnietė Milda piktinasi vairuotojų elgesiu: „Baisiausias dalykas yra vaikų saugumas. Automobiliai lekia tokiu greičiu, o vaikai, važiuojantys paspirtuku ar dviratuku realiai statomi į siaubingą pavojų. Pavyzdžiui, važiuojant alėja palei tą atkarpą, kur yra šaligatvis, nesimato iš už kampo važiuojančio automobilio.“ Anot gyventojos, vaikščioti su vaikais parke yra nuolatinis stresas.

Nuotraukų galerijoje – gyventojų užfiksuoti keisčiausi automobilių parkavimo Sapiegų parko teritorijoje atvejai.

Ką apie šią situaciją manote Jūs? Ar reikia uždrausti statyti automobilius šiame parke?