Kalba gyventojai Naudinga žinoti

Pasirinkę etapinę renovaciją jau gali džiaugtis rezultatais

Gyventojai, negaunantys valstybinės paramos savo namo renovacijai, gali rinktis kitą alternatyvą – etapinę renovaciją. Tai – būdas ne tik atsinaujinti, bet ir sumažinti savo sąskaitas taupant šilumos energiją. Tuo netrukus galės įsitikinti Vilniuje esančio V. Vaitkaus 5-ojo daugiabučio gyventojai, sostinėje pirmieji nusprendę pasinaudoti etapinės renovacijos nauda.

Karoliniškių mikrorajone esantys daugiabučiai daugiausia sovietinės statybos. Tad be abejonės jie reikalauja vienokio ar kitokio remonto. Ne išimtis ir 5-uoju numeriu pažymėtas namas, esantis V. Vaitkaus gatvėje, kurį administruoja „Karoliniškių būstas“.

Gyventojai pasakoja iš pradžių sunkiai priėmę sprendimą ryžtis etapinei renovacijai – juk už viską reikės mokėti patiems. Tačiau namo vadybininkė Vladislava Sadovskaja paaiškino, kad darbus, medžiagas ir išsimokėjimo laikotarpį galės rinktis patys. Renkantis etapinę renovaciją, daugiabutis tvarkomas etapais, todėl gyventojai taip gali išspręsti skaudžiausias namo problemas, nemokant didžiulės pinigų sumos kaip tai būtų pilnos renovacijos metu.

Viršutiniame aukšte gyvenantis Andrius pasakoja turėjęs problemų dėl kiauro stogo, todėl, anot jo, stogo remontas jam buvęs itin aktualus. Pirmame aukšte, viename iš kampinių butų gyvenanti Ilona taip pat pasisakė už namo renovaciją – juk apšiltinus namo sieną gyventi būtų šilčiau.

„Kai čia atsikrausčiau, tai mano bute buvo nežmoniškai šalta. Laikui bėgant, apšiltinau savo vidinę sieną. Tačiau viso namo problemos tai juk neišsprendė“, – pasakojo Ilona.

Todėl gyventojai, susipažinę su etapinės renovacijos nauda, ryžosi žengti žingsnį šilumos bei pinigų tapymo keliu. Pirmajame etape buvo nubalsuota už stogo dangos keitimą bei apšiltinimą ir dviejų galinių sienų apšiltinimą. Už darbus gyventojai išsimokės per penkerius metus dalimis.

Darbai dar tik baigti, tačiau gyventojai sako jau jaučiantys skirtumą. „Jaučiu skirtumą. Labai tikiuosi, kad ir kaina už šildymą bus mažesnė. Kol kas viskas labai gerai“, – džiaugėsi Andrius. Jam pritarė ir Ilona, pasijuokusi, kad namo gyventojai dabar gali ir vėliavą išsikabinti, nes yra pirmieji, galintys pasigirti etapinės renovacijos rezultatais.

Renovuojant etapais patys gyventojai sprendžia ne tik kurie darbai bus atliekami pirmiausiai, bet ir kokios medžiagos bus naudojamos. Taip suteikiama galimybė imtis prioritetinių darbų, pagerinti namo būklę, sumažinti energijos sąnaudas ir net padidinti būsto vertę.