Kalba gyventojai Rajono problema

Perkūnkiemyje sujudimas dėl skvero

Kol kas čia matote tik tuščią lauką, bet Parkūnkiemio gyventojai tikisi, kad ateityje bus įrengta laisvalaikio zona.

Pastarosiomis dienomis Perkūnkiemio gyventojai įsisuko į diskusiją dėl šiame mikrorajone planuojamos laisvalaikio zonos. Pabodus laukti kol savivaldybė imsis realių darbų, juos planuoti ėmė patys.

Idėją palaiko ne tik gyventojai

Atrodo, jog atšilęs ir tikrą pavasarį primenantis oras vilniečius paskatino susirūpinti, kur  jie praleis vis ilgėjančius vakarus bei saulėtas savaitgalio dienas. Pasigedę tokios vietos, Perkūnkiemio iniciatyvinė grupė (PIG) su šio mikrorajono gyventojais pasidalijo idėja: pačių lėšomis įsirengti rekreacinę zoną. Kaip pasakoja vienas pasiūlymo iniciatorių, vilnietis Aidas Valatka, šiuo metu ši mintis yra diskusijų ir projektavimo fazėje: „Skaičiuojame darbų sąmatą, kiek gali visa tai kainuoti. Mes aktyviai bendradarbiaujame su mūsų rajone veikiančiais  daugiabučių ir verslo centrų vystytojais, nes jiems taip pat rūpi pagražinti aplinką, pakelti rajono įvaizdį, o kartu ir savo nekilnojamojo turto kainas. Vienas iš jų neatlygintinai paskolino sklypą ir netgi pažadėjo prisidėti prie mūsų idėjos finansavimo.“

Planuojama kaimynų iškyla

Nors internete rekreacinės zonos įrengimo idėja ir susilaukė didžiulio Perkūnkiemio gyventojų palaikymo bei pažadų prisidėti ne tik reikalingomis medžiagomis (mediena suoliukams, tinklu futbolo vartams), bet ir finansiškai (tiesiogiai ar skiriant 2% GPM), A. Valatka teigia, jog veikiausiai didžioji dalis lėšų bus skiriama iš įkurtos VŠĮ Perkūnkiemio bendruomenės. Visgi, siekiant išsiaiškinti, kokia reali gali būti gyventojų pagalba, bei norint paskatinti juos aktyviau jungtis prie šio projekto įgyvendinimo, buvo sugalvota gyventojus artimiausiu metu pakviesti į iškylą, kuri būtent ir bus rengiama numatytos laisvalaikio zonos vietoje. Jos metu kaimynai bus kviečiami geriau pažinti vienas kitą, pasidalinti idėjomis dėl žaidimų aikštelių įrengimo bei kartu pagražinti aplinką, renkant šiukšles.

Savivaldybė gyventojų iniciatyvą vertina teigiamai

Vilniaus savivaldybės internetinėje svetainėje nurodoma, jog planuose laisvalaikio zonos įrengimas Perkūnkiemio gyventojams jau yra aiškiai suplanuotas, visgi gyventojai šiais metais įgyvendinto projekto neišvys. Tačiau, kaip pati savivaldybė teigia, nusivilti Perkūnkiemyje naujos vietos laukiantiems gyventojams nereiktų, nes darbai bus pradedami jau kitais metais: „Mes turime šiai vietai sklypą, tačiau visam įgyvendinimui reikia truputį laiko. Šiais metais esame suplanavę projektavimo darbus, o kitais metais esame numatę pradėti statybas.“ Pasiteiravus Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Želdynų poskyrio vedėjos Giedrės Čeponytės, ką ji mano apie pačių gyventojų iniciatyvą įsirengti laisvalaikio zoną, savivaldybės atstovės teigimu, visos vilniečių bendruomeniškumą skatinančios veiklos yra sveikintinos ir labai laukiamos.