Naudinga žinoti

Planas savaitgaliui: virtualiai apsilankyti muziejuose

Ž. Buržinsko nuotr.

Karantino metu darbo ir savaitgalio dienos nelabai skiriasi. O galbūt be reikalo? Juk ir esant namuose savaitgalį galima praleisti kultūringai: aplankyti pamirštą Vilniuje esantį, ar šiek tiek toliau, muziejų. „Kalba vilniečiai“ savaitgaliui pateikia sąrašą tokių vietų, kuriose apsižvalgyti galite ir virtualiai!

Apsilankykite Vilniuje esančiuose muziejuose!

MO MUZIEJUS

MO muziejus, įkurtas asmenine mokslininkų Danguolės ir Viktoro Butkų iniciatyva, beveik dešimtmetį veikė kaip muziejus be sienų. Sukauptą 5000 modernaus ir šiuolaikinio meno kūrinių kolekciją sudaro Lietuvos dailės aukso fondas nuo 1960-ųjų iki šių dienų.

Nuo 2018 m. spalio 18 dienos MO tampa gero laisvalaikio vieta. Čia užsukti kviečia parodos, kinas, edukaciniai užsiėmimai, koncertai ir kiti renginiai, skirti įvairioms amžiaus grupėms. Vienas iš MO tikslų yra burti aktyvią bendruomenę – MOdernistus – kurie palaiko MO idėją ir padeda kurti naująjį muziejų drauge.

Nuoroda aplankyti muziejų: https://mo.lt/news/virtualus-turas-po-paroda-rusiu-atsiradimas-90-uju-dnr/

VALSTYBINIS VILNIAUS GAONO ŽYDŲ MUZIEJUS

Valstybinis Vilniaus Gaono žydų muziejus kaupian, saugo, tiria, restauruoja ir eksponuoja Lietuvos žydų istorinį, materialinį ir dvasinį paveldą, tradicinio ir šiuolaikinio žydų meno objektus, su Holokaustu susietus dokumentus ir daiktus.

Muziejus kaip žydų kultūrą ir tradicijas puoselėjanti institucija Lietuvoje turi senas tradicijas. Pirmąjį tokį muziejų Žydų senovės mėgėjų draugija įkūrė Vilniuje 1913 m.

Nuoroda aplankyti muziejų: http://www.jmuseum.lt/lt/virtualios-parodos/

VALDOVŲ RŪMŲ MUZIEJUS 

Šioje istorinėje vietoje IV–VIII a. buvo medinė gyvenvietė, XIII a. II p. dalis gyvenvietės virto mūro pilimi. XIV a. I p. ji tapo svarbiausiu statiniu mūro siena juosiamoje didelėje Vilniaus Žemutinės pilies teritorijoje. Nuo pirmųjų Gediminaičių laikų čia rezidavo beveik visi Lietuvos valdovai. Jie ne kartą plėtė mūro pilį, o XV a. pab. pradėjo jos esminę rekonstrukciją. Iš pradžių turėjusi gotikos bruožų, XVI a. reprezentacinė Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencija tapo ištaigingais renesansiniais rūmais. XVII a. I p. jie įgijo ir ankstyvojo baroko požymių. Vilnius tuo metu buvo vienu iš didžiausių Vidurio Rytų Europos centrų. XVII a. vid. Maskvos kariuomenė rūmus nuniokojo, o XVIII a. pab. – XIX a. pr. ir visiškai sugriovė.

2000 m. Lietuvos Respublikos seimas priėmė įstatymą dėl Valdovų rūmų atkūrimo ir paskirties. 2013 m. du iš keturių Valdovų rūmų korpusų atverti lankytojams, juose įsikūrė nuo 2009 m. veikiantis Nacionalinis muziejus – Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai.

Nuoroda aplankyti muziejų: https://www.valdovurumai.lt/aktualijos/virtualus-valdovu-rumu-muziejus

VIRTUALUS TURAS PO VILNIAUS PILIŲ TERITORIJĄ

Vilniaus pilių valstybinis kultūrinis rezervatas yra Vilniaus senamiestyje. Plotas 54,8 ha. Rezervatas įkurtas 1997 m. siekiant išsaugoti ir puoselėti Lietuvos istorinį valstybės ir dvasinės kultūros centrą – Vilniaus pilis, jų teritoriją ir čia esančias kultūros ir gamtos vertybes. Tai mažiausias valstybinis rezervatas Lietuvoje.

Iš architektūros paminklų žymiausia yra Vilniaus arkikatedra kartu su jos apylinkėmis, aikšte ir architektūrinėmis liekanomis. Svarbus kultūros paminklas – Trijų Kryžių paminklas ant Trijų Kryžių kalno.

Nuoroda aplankyti muziejų: http://78.63.220.147/turai/3_pilys_lt/

Apsilankykite kituose Lietuvos miestuose esančiuose muziejuose!

PALANGOS GINTARO MUZIEJUS

Palangos gintaro muziejus – Lietuvos dailės muziejaus padalinys Palangoje, eksponuojantis gintarą, jo dirbinius bei teikiantis informaciją šiomis temomis. Įsikūręs buvusiame Palangos dvare.

Muziejus veikia grafo Felikso Tiškevičiaus rūmuose. Jie pastatyti 1897 m. pagal vokiečių architekto Franco Švechteno projektą vietinių gyventojų šventu laikytame Palangos Birutės miške, šalia Baltijos jūros. Rūmus supa Palangos botanikos parkas, kuris buvo pradėtas formuoti statant rūmus, XIX a. pabaigoje. Parko projekto autorius – iškilus prancūzų kraštovaizdžio architektas Eduardas Fransua Andrė.

Muziejuje saugoma per 28 000 gintaro eksponatų, iš kurių apie 15 000 turi inkliuzus (turi viduje įstrigusių gyvių).[1] Eksponuojama apie 4 500 gintaro dirbinių, iš kurių daugiausia yra įvairūs dirbiniai arba papuošalai.

Nuoroda aplankyti muziejų: http://78.63.220.147/turai/1_gintaro_lt/

LAIKRODŽIŲ MUZIEJUS

1979 m. Lietuvos dailės muziejus įsteigė Laikrodžių skyrių, o 1984 m. restauruotame XIX a. pastate atidarytas Lietuvos dailės muziejaus padalinys – Klaipėdos laikrodžių muziejus, vienas unikaliausių muziejų Šiaurės Europoje.
Muziejaus kiemelyje įrengtas Saulės laikrodžių parkas.

Laikrodžių muziejaus ekspoziciją sudaro dvi dalys. Pirmame aukšte atskleidžiami laiko matavimo principai ir laikrodžių konstrukcijų raida nuo senovės iki šių dienų. Lankytojai supažindinami su kalendoriais, senoviniais saulės, vandens, ugnies, smėlio, mechaniniais ir kitais laikrodžiais.
Antrame aukšte atskleistas mechaninių laikrodžių formų ir dizaino kitimas nuo renesanso iki moderno stilių (XVI–XX a.).

Nuoroda aplankyti muziejų: http://78.63.220.147/turai/2_laikrodziai_lt/

PRANO DOMŠAIČIO GALERIJA

Prano Domšaičio galerijoje, nuolatinėje ekspozicijoje pristatoma tapytojo ekspresionisto Prano Domšaičio (1880–1965) kūryba.

Nuoroda aplankyti muziejų: http://78.63.220.147/turai/5_domsaitis_lt/

Ir keletas virtualių turų  po garsiausius užsienio muziejus!

Luvro muziejus

Nuoroda aplankyti muziejų: https://www.louvre.fr/en/visites-en-ligne#tabs

Salvadoro Dali muziejus

Nuoroda aplankyti muziejų: https://www.salvador-dali.org/en/museums/dali-theatre-museum-in-figueres/visita-virtual/

Metropoliteno muziejaus ekspozicija

Nuoroda aplankyti muziejų: https://artsandculture.google.com/partner/the-metropolitan-museum-of-art

Virtualus turas po NASA

Nuoroda aplankyti muziejų: https://www.nasa.gov/glennvirtualtours