Naudinga žinoti

Policijos pareigūnų iššūkiai karantino metu Vilniuje

Karantino metu su iššūkiais susidūrė daugelis, tačiau policijos pareigūnai skųstis neturėjo nei galimybių nei laiko, šiuo metu jų užduotis ne tik palaikyti tvarką, bet ir išlaviruoti tarp padidėjusio darbo krūvio. „Kalba vilniečiai“ domisi, kiek Vilniuje dėl karantino pažeidimų buvo nubausta gyventojų ir kuri diena pagal protokolų skaičių tapo rekordine.

Šį mėnesį sukanka metai, kuomet Lietuvoje, dėl pasaulį sukausčiusios pandemijos, buvo paskelbtas pirmasis karantinas. Tiesa, kalbant apie laisvo asmenų judėjimo tarp savivaldybių ribojimą, praėjusių metų pavasarį jis galiojo tik šventiniu laikotarpiu, nuo 2020 m. balandžio 10 d. 20:00 val. iki balandžio 13 d. 24.00 val. Tuo tarpu antrojo karantino metu judėjimo apribojimai paskelbti nuo pat karantino pradžios, 2020 m. gruodžio 16 d., iki pat dabar.

Siekiant vykdyti asmenims nustatytų karantino sąlygų bei saviizoliacijos reikalavimų ir kitų nustatytų apribojimų laikymosi kontrolę ‒ specialiai įrengtuose patikros postuose, registrų ir informacinių technologijų pagalba, policijos pareigūnai tikrino įvažiuojančius asmenis į miestus ir miestelius. Jie buvo įrengti ties pagrindiniais įvažiavimais į miestus ar miestelius ir buvo tikrinama kiekviena atvykstanti transporto priemonė ir jose esantys asmenys.

Pagal Vilniaus vyriausiojo policijos komisariato pateiktu duomenis, nuo 2020 m. gruodžio 16 d. iki 2021 m. vasario pabaigos  postuose buvo nepraleisti ir apgrežti net 14 334 automobiliai,  324 asmenims surašyti protokolai.

Nors išskirti konkrečias dienas, kada užfiksuota daugiausia karantino taisyklių pažeidimų yra sudėtinga, tačiau pareigūnai pastebi, kad daugiausia protokolų būna surašoma savaitgaliais, bei per šventines dienas.

Rekordine diena tapo šių metų vasario 10-oji, kuomet viename Vilniaus daugiabutyje, Subačiaus gatvėje, policijos pareigūnai surašė net 32 protokolus įvairaus amžiaus studentams iš Prancūzijos, Belgijos, Vokietijos, Italijos, Ispanijos, Indijos, Turkijos, Estijos ir Rusijos, minimame bute surengusiems vakarėlį.

Kaip teigia Vilniaus vyriausiojo policijos komisariato atstovai, pirmojo karantino metu policijos pareigūnai dažnai už taisyklių pažeidimus apsiribodavo įspėjimais. Tuo metu Vilniuje surašyti vos 229 administracinių nusižengimų, susijusių su karantino taisyklių pažeidimais, protokolai.

O štai antrojo karantino metu iki vasario pabaigos Vilniuje užfiksuoti 1330 administracinių nusižengimų protokolai.

Tarp pagrindinių karantino taisyklių pažeidimų galime rasti daugiau nei vieno šeimos ūkio kontaktus, kaukių nedėvėjimo, judėjimo kontrolės bei saviizoliacijos tvarkos pažeidimus.

„Kalba vilniečiai“ primena, jog už karantino sąlygų nesilaikymą gresia bauda nuo penkių šimtų iki vieno tūkstančio penkių šimtų eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo vieno tūkstančio penkių šimtų iki šešių tūkstančių eurų.