Naudinga žinoti

Populiariausios studijų programos vienuose didžiausių šalies universitetų

Kiekvienais metais šalies universitetai sulaukia daugybės studentų, siekiančių aukštojo mokslo. Vieni nusprendžia studijuoti gavę brandos egzaminų rezultatus, kiti pasirenka padaryti pertrauką ir studijuoti praėjus kuriam laikui. „Vilniaus Gedimino technikos universitetas“ ir „Vilniaus universitetas“ pasakoja, kokios studijų programos populiariausios šiemet ir ką daryti nežinantiems, ką pasirinkti.

Populiariausios studijų programos

„Vilniaus Gedimino technikos universiteto“ Studijų prorektorius prof. Romualdas Kliukas pasakoja, jog šiais metais yra programų, kurios susilaukė daugiau dėmesio:

„Galime išskirti keletą programų, į kurias buvo pakviesta studijuoti daugiau studentų, nei praėjusiais metais: Elektronikos inžinerija, Automatika, Mechanikos inžinerija, Mechatronika ir robotika, Statybos inžinerija, Architektūra, Skrydžių valdymas, Kompiuterių inžinerija.

Neabejojame, kad šios specialybės ateityje susilauks dar daugiau stojančiųjų dėmesio. Pastaraisiais metais pastebime ir inžinerinės krypties studijų populiarėjimą. Tai rodo, kad stojantieji mąsto apie ateitį ir renkasi galimybę kurti rytojui.

Tačiau yra ir keletas studijų programų, kurios kasmet yra populiariausių studijų programų sąraše – Kūrybinės industrijos, Programų inžinerija, Aviacijos mechanikos inžinerija, Orlaivių pilotavimas, Multimedija ir kompiuterinis dizainas“.

O štai „Vilniaus universiteto“ atstovė teigia, jog pagrindinio priėmimo etapo rezultatai rodo nekintančias populiariausių studijų programų tendencijas – paklausiausios išlieka Medicina, Psichologija, Teisė, Tarptautinis verslas, Kūrybos komunikacija.

Ženklus įstojusiųjų skirtumas

„Praėjusiais metais populiariausios programos buvo Kūrybinės industrijos, Multimedija ir kompiuterinis dizainas, Informacinės sistemos, Pramogų industrijos, Programų inžinerija, Statybos inžinerija, Orlaivių pilotavimas, Finansų inžinerija, Aviacijos mechanikos inžinerija.

Šiais metais pagrindinio priėmimo metu studijų sutartis sudarė 1161 asmuo, praėjusiais metais pagrindinio priėmimo metu sudariusiųjų studijų sutartis skaičius buvo 1256 (po papildomo priėmimo etapo sutartis sudarė 1346 asmenys). Praėjusiais metais buvo priimta daugiau studentų, nes bendrai buvo skirtas didesnis finansavimas (maždaug 20 proc. mažiau vietų buvo planuojama 2021 m.)“, – sako prof. R. Kliukas.

„Vilniaus universitetas“ sulaukė daugiau studentų: „Po pagrindinio priėmimo etapo Vilniaus universitetas sulaukė 28 673 norinčiųjų studijuoti paraiškų, iš kurių 5978 pateiktos pagal pirmąjį prioritetą. Po pirmojo etapo studijuoti pakviesti 4247 asmenys, 3585 iš jų – į valstybės finansuojamas vietas. Po neseniai pasibaigusio papildomo priėmimo etapo, studijuoti „Vilniaus universitete“ pakviesta dar 369 asmenys, iš kurių 221 į valstybės finansuojamas vietas“, – teigia „Vilniaus universiteto“ atstovė.

Patarimai nežinantiems, ką pasirinkti

Prof. R. Kliukas teigia, kad pasirinkti studijų kryptį ir programą išties sudėtinga: „Studijų krypties ir programos pasirinkimas – tikrai sudėtinga užduotis jaunuoliams, nes Lietuvoje yra didelė ne tik aukštųjų mokyklų, bet ir universitetų studijų programų pasiūla. Be to, užsienio aukštosios mokyklos siūlo įvairias studijų galimybes.

Tiems, kurie yra neapsisprendę, neišsirinkę studijų, siūlome nepasiduoti emocijoms, bet priešingai, kliautis faktais ir atrasti tą sritį, kurioje galėtų atskleisti stipriausias savo savybes.

Renkantis studijas dėmesį atkreipti patariame į šiuos aspektus:

  1. Universiteto pripažinimas (reitingai) Lietuvoje ir tarptautinėje erdvėje.
  2. Universitetų patirtis ir tradicijos, rengiant atskirų sričių specialistus.
  3. Studentams suteikiamos galimybės.
  4. Aukštosios mokyklos ateities vizija.
  5. Aukštosios mokyklos bendradarbiavimas su verslo įmonėmis“.

„Vilniaus universitetas“ taip pat turi patarimų dar nespėjusiems apsispręsti: „Kadangi pagrindinis ir papildomas priėmimas jau yra pasibaigęs, dvejojantys ir nepasisprendę, bet „Vilniaus universitete“ studijuoti norintys abiturientai gali pasinaudoti tiesioginio priėmimo į bakalauro ir vientisąsias studijas VU galimybe ir pasirinkti studijas valstybės nefinansuojamose vietose arba metus skirti sprendimo paieškoms ir prašymą studijuoti „Vilniaus universitete“ teikti kitąmet“, – sako „Vilniaus universiteto“ atstovė.