Naudinga žinoti

Prasideda Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis

Sausio 14-19 dienomis vykstantis Vilniaus trumpųjų filmų festivalis jau šį šeštadienį kviečia nemiegoti. Nepraleiskite progos pamatyti gausybę puikių filmų, neišeinant iš namų.

Apie Vilniaus tarptautinį trumpųjų filmų festivalį

Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis yra vienas didžiausių išskirtinai tik trumpametražius filmus rodančių festivalių Baltijos šalyse. 2006 metais įkurtas festivalis tapo vienu iš nedaugelio kino renginių Lietuvoje, kuriame galima pamatyti tokią plačią naujausių trumpametražių filmų programą iš viso pasaulio. Festivalis kasmet žiūrovams pristato keliolika programų, kuriose rodoma beveik pusšimtis stipriausių pastaraisiais metais sukurtų darbų. Jį organizuoja lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts“.

Sausio 16–osios vakarą „ŽMONĖS Cinema“ namų kino platformoje prasidės net 5 valandų trukmės tradicinė „Kino naktis“.

„Šiemet žiūrovui negalime atverti kino salių durų, tačiau džiaugiamės kitais virtualybės teikiamais privalumais – pirmą kartą visą Lietuvą galime pakviesti ir į festivalio atidarymą ketvirtadienį, ir į legendinę „Kino naktį“ šeštadienį. Tradicija tapusi trumpųjų filmų naktis yra laukiamiausias festivalio gerbėjų renginys, į kurį kasmet ne visi norintieji sutilpdavo. Šiemet virtualioje kino salėje tilps visi, o po 5 valandų naktinės programos žiūrovams nereikės kviesti taksi ar laukti rytinio troleibuso“, – juokauja festivalio vadovė Rimantė Daugėlaitė–Cegelskienė.

Žiūrovų laukia net 23 trumpųjų filmų iš įvairių pasaulio išskirtinė programa, kurią „ŽMONĖS Cinema“ platformoje galės pamatyti tik naktį iš šeštadienio į sekmadienį, nuo 20 val.

„Kino nakties“ žiūrovai šeštadienio naktį patirs visą jausmų spektrą – ir įtampą keliančių, ir naivių meilės istorijų, ir fantastinių bei eksperimentinių pasakojimų, ir iki skausmo pažįstamų buitinių situacijų. Programą sudaro lietuvių ir užsienio kūrėjų darbai, neapsiribojantys vienu žanru – vaidybinius filmus keičia animacija, dokumentika ir atvirkščiai. Organizatoriai sufleruoja – jei neturėsite laiko peržiūrėti visų festivalio konkursinių programų, didžiąją dalį jų filmų galėsite išvysti būtent „Kino naktyje“.

14–ojo Vilniaus tarptautinio trumpųjų filmų festivalio atidarymas sausio 14 d., 19 val., bus transliuojamas festivalio „Facebook“ paskyroje, o „Kino naktis“ „ŽMONĖS Cinema“ platformoje prasidės sausio 16 d., 20 val. Festivalio dienomis socialiniuose tinkluose žiūrovų taip pat lauks susitikimai ir pokalbiai su programų sudarytojais, režisiere ir aktore Janina Lapinskaite, o sausio 17 d. festivalio gerbėjai galės išvysti tiesioginę šiemetinių nugalėtojų paskelbimo transliaciją.

Festivalio filmus sausio 14–19 dienomis bus galima žiūrėti „ŽMONĖS Cinema“, „Telia“ ir „Skalvijos“ namų kino platformose, o programą „Europos istorijos“ – LRT mediatekoje. Informaciją apie programas ir filmus galima rasti adresu www.filmshorts.lt.