Naudinga žinoti

Programėlė, padėsianti į sostinę pažvelgti kitomis akimis

Dažnai eidami tomis pačios miesto gatvėmis net nesusimąstome, iš kur kilęs vietos pavadinimas, ką reiškia būtent tokiu būdu sudėliotos namo plytos ar languose atsispindintys vitražai. Apie savo miesto istoriją žinoti pravartu, o tai padės padaryti „Gatvės gyvos“ audiogidas.

Norint giliau pažinti miesto istoriją neužtenka tik dairytis į gatvėse esančius pastatus ar skersgatvius, o reikia ir šiek tiek istorinių faktų, kuriuos galbūt kažkada girdėjote mokykloje, istorijos pamokų metu. Galite skaityti istorines knygas, rinkti faktus ir domėtis patiems arba klausyti audiogido pasakojimų, kuriuos įgarsino savo amatą išmanantys ir dar neregėtas vietoves galintys atskleisti gidai.

Savo išmaniajame telefone atsisiuntę „Gatvės gyvos“ programėlę, galėsite kitomis akimis pažvelgti į Šnipiškes, jų medinę ir istorijomis apipintą pusę, taip pat į vieną gražiausių sostinės mikrorajonų – Senamiestį, kurio maršrutas patiks ne tik suaugusiems, bet ir mažiesiems.

Aplink Vilnių rasite ir ilgesnių atkarpų ekskursijas, kurioms reiks ne tik laiko, bet ir šiltos arbatos, jei sumanysite sostinę pažinti šaltuoju metų laiku. Maršrutai išsidėstę ne tik miesto gatvėse, bet ir žaliose zonose, kurias galėsite įveikti pėsčiomis, dviračiu ar automobiliu.

Programėlės žemėlapis nėra galutinis ir laikui bėgant jis pasipildys naujomis ekskursijomis, leidžiančiomis susipažinti su vis kitomis miesto erdvėmis. Jos autoriai taip pat kviečia Vilniaus gyventojus bei svečius aktyviai rašyti ir siūlyti vietas, apie kurias norėtų sužinoti daugiau. Jei patirsite kokių nors programėlės trikdžių – nedelsdami kreipkitės į kūrėjus, o taip pat nepamirškite jos atnaujinti, kad nebūtų nesklandumų ekskursijos metu.

Nemokamą „Gatvės gyvos“ programėlę galite atsisiųsti „Google Play“ ir „App Store“.