Kalba gyventojai Metų kaimynas 2018

Romas ir Valentina iš Naujamiesčio: „Pasistatėme stalą kieme ir čia darome kaimynų susirinkimus“

Naujamiestyje gyvenantys Romas ir Valentina aktyviai rūpinasi daugiabučiu, kuriame gyvena. Valentiną kaimynai vadina namo buhaltere, o Romą – ūkvedžiu. Kartu jie atstovauja savo namą ir sako, kad po vieną nieko nepadarytų. Juk reikia žmogaus, atsakingo už finansus, ir žmogaus, kuris techninius darbus kuruotų. Todėl ir kalbiname abu kaimynus.

Ar gerai savo kaimynus pažįstate?

Valentina: Labai gerai! Kiekvieną pažįstu ir pabendrauju.

Romas: Aš daugiau su viena namo puse bendrauju, Valentina geriau visus žino.

O kiek metų jau gyvenate šiame name?

Valentina: Aš gyvenu čia visą savo gyvenimą, čia užaugau.

Romas: Aš atsikrausčiau čia, kai su susituokiau su žmona, tai jau virš 30 metų čia prabėgo.

Valentina: Aš tai jau 70 metų čia gyvenu!

Kaip sekasi sutarti su kaimynais?

Valentina: Labai gerai sutariame! Visi tokie draugiški, nuolat bendraujame.

Romas: Būna, kartais pasipykstame. Visko būna gyvenime! Gal aš kartais ne tą žodį pasakau ir žmogus užpyksta, bet labai didelių ginčų nebuvo.

Esate savo namo įgaliotiniai, tad ką per tuos metus spėjote nuveikti?

Romas: Ruošiamės lauko duris pasikeisti, sumontavome kodines durų spynas, kad būtų saugiau. Nutarėme nugriauti seną sandėliuką kieme. Padaugėjo automobilių kieme, tai susitvarkėme aikštelę, kad vienas kitam netrukdytume. Kaimynės rūpinasi želdiniais prie namo. Šiemet pasidarėme stalą kieme iš senų, nebereikalingų durų. Nupjovė medį, tai mes kelmus pasistatėme. Dabar čia susėdame ir darome kaimynų susirinkimus.

Valentina: Dabar pagaliau susitarėme, kad reikia keisti namo stogą. Nutarėme su kaimynais, kad metas jį susitvarkyti ir taupyti darbams. Aš visada skaičiuoju pinigus, kiek kokiems darbams išleidžiame.

Esate namo buhalterė?

Valentina: Galima sakyti, kad taip, esu atsakinga už finansus. Jaunystėje buvau inžinierė, tai skaičiuoti tikrai moku.

Romas: Labai gerai tokią kaimynę turėti.

Ar galite pasidalinti geros kaimynystės receptu?

Valentina: Mes visi draugiškai kaip kaime gyvename. Pažįstame vieni kitus ir naujakuriai prieina prie mūsų ko nors paklausti, sužinoti. Pakalbame su Romu, tada darome susirinkimus ir sprendžiame namo priežiūros klausimus. Reikia bent vieno aktyvisto name.

Romas: Valentina tokia ir yra. Ji daugiausiai idėjų pasiūlo, nes mato, ko reikia. O kalbant apie gerą kaimynystę, tai, kai nedaug žmonių name gyvena, tai lengviau ir sutarti.

Ačiū už pokalbį!