Naudinga žinoti

Ruduo: kokių dviračių transporto priemonių savininkai nukenčia dažniausia?

Šiltuoju metų laiku lengviau gali atsipūsti ne tik didesnių miestų gyventojai, bet ir policijos pareigūnai. Vasarą automobilių srautai sumažėja, tad ir nelaimių keliuose pasitaiko rečiau. Tačiau situacija pasikeičia atėjus rugsėjui. Kokių dviračių transporto priemonių savininkai į eismo įvykius patenka dažniausia?

Kaip pasakoja Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – VPK) atstovas, kaip ir kasmet, rugsėjo mėnesį, prasidėjus naujiems mokslo metams, Vilniaus apskrityje intensyvėja eismas, kas ir lemia įvykių keliuose padidėjimą (eismo įvykiai, KET pažeidimai). Taip pat atvykus daugiau svečių iš kitų miestų, atvykus studentams, policija gauna ir daugiau pranešimų apie įvairius viešosios tvarkos pažeidimus.

Rugsėjį sostinėje bei jos apskrityje pareigūnai didelių spūsčių, kurias reikėtų reguliuoti, nefiksavo. Tačiau vienas išimtinas atvejis vis dėlto pasitaikė dėl Geležinio Vilko gatvėje atidengto kanalizacijos šulinio.

Dažniausi iškvietimai rugsėjį

Didžioji dalis gautų pranešimų nesiskyrė nuo praėjusių mėnesių. Kaip teigia Vilniaus apskrities VPK atstovas, didžioji dalis gaunamų pranešimų ir rugsėjį buvo dėl KET pažeidimų, viešosios tvarkos pažeidimų, smurto artimoje aplinkoje, nusikaltimų asmeniui, turtinės veikos.

Taip pat pastebima, kad būtent šį laikotarpį padaugėjo eismo įvykių, kuriuose nukenčia ar dalyvauja dviračių priemonių savininkai: paspirtukininkai, dviratininkai.

Nors eismo įvykiai neišvengiami, tačiau džiaugiamasi, kad vairuotojai keliuose elgiasi kur kas sąmoningiau ir yra daug atidesni nei anksčiau.