Kalba ekspertai Kalba gyventojai Šiandien rajone

Senamiesčio daugiabutyje atstatytos autentiškos lubos

Jogailos gatvėje esančiame name, pradėtame statyti dar XIX a., vos prieš kelias dienas buvo baigti laiptinių lubų renovacijos darbai. Renovacijos metu išskirtinėmis priemonėmis atkurtos visos prieš tai lubas puošusios detalės.

Įmonės „Naujamiesčio būstas“ prižiūrimame daugiabutyje dirbę profesionalai identiškai sugebėjo atstatyti buvusius lubų lipdinius bei visas jų detales. Vienintelis skirtumas – restauruotas dekoras nėra paauksuotas. Renovacijos darbams pagamintos specialios raižinių formos padėjo dar tiksliau atkurti iki tol buvusį lubų dekorą.

Jogailos gatvėje esančiame name, kuriame savo patalpas nuomojasi ir „Žurnalistų sąjunga“ 2018-aisiais, metinės apžiūros metu, buvo pastebėtos išlinkusios laiptinių lubos. Specialistams apžiūrėjus atidžiau, paaiškėjo, jog lubų perdanga – avarinės būklės ir renovacijos darbai yra neišvengiami, todėl namą administruojanti įmonė „Naujamiesčio būstas“ pradėjo organizuoti atnaujinimo darbus.

Nors visi Jogailos gatvėje esančio daugiabučio gyventojai buvo nusiteikę gan skeptiškai bei abejojo, ar įmonė, laimėjusi paskelbtą konkursą, sugebės atstatyti 1860 metais pradėtą kurti dekorą, visgi šiandien namo bendruomenė džiaugiasi baigtais darbais, dėkoja „Naujamiesčio būstui“ už rūpestį ir stebisi atliktų darbų kokybe.

Jau 14 metų senamiesčio daugiabutyje gyvenanti Gitana tikina, jog renovacijos darbai buvo būtini. Moteris išduoda, jog prie tokios daugiabučio situacijos prisideda ir patys kaimynai, kurie dažnai neišveža savo statybinių šiukšlių ir jas paskleidžia per pastogės grindis, o tai tikrai kenkia luboms: „Visgi, manau, jog kaltų nėra ir jų ieškoti nereikia. Kuomet darbuotojai pradėjo pjaustyti perdangas, paaiškėjo, jog visos jos jau buvo sutrūnijusios“, – apie pakitimo priežastis svarsto namo gyventoja Gitana.

„Natūralu, jog visada norėtųsi greičiau vykstančių pokyčių, tačiau visi mes tikrai suprantame, jog tokie darbai užtrunka. Apskritai, aš visus atliktus darbus vertinu tikrai labai teigiamai ir jais esu visiškai patenkinta. Darbuotojai dirba gerai, viską padaro laiku, taigi, turėtume pasidžiaugti, jog tokios renovacijos išvis vyksta ir, kad jas namą administruojanti įmonė vykdo“, – atliktus lubų atstatymo darbus apibendrina daugiabučio gyventoja.