Šiandien rajone

Šiais metais kelių „erelis“ Vilniuje greitį viršijo net 187 km/val.

Vytauto Petriko nuotr.

Rugsėjo pradžia ir eismo suintensyvėjimas Vilniuje leido suprasti – atostogos baigėsi. Sostinės gatves jau spėjo apraizgyti eismo spūstys ir didesnė dalis nesilaikyti kelių eismo taisyklių nusprendusių vairuotojų. „Kalba vilniečiai“ nusprendė pasidomėti, kokia situacija Vilniuje vyravo pirmuosius 8 metų mėnesius: ar daug vairuotojų viršijo leistiną kelio greitį bei sėdo už vairo neblaivūs.

Pagal Lietuvos kelių policijos pateiktus duomenis nuo šių metų pradžios iki rugsėjo 1-osios Vilniuje buvo užfiksuoti net 11 169 vairuotojai, viršiję leistiną kelio greitį. Į šį skaičių įskaičiuoti ne tik kelių policijos pareigūnų užfiksuoti, bet ir stacionarių greičio matuoklių, atvejai.

Šių metų leistino greičio viršijimo „rekordas“ atitenka mobiliuoju greičio matuokliu, vadinamuoju „trikoju“, užfiksuoto automobilio vairuotojui, kuris greitį viršijo net 187 km/val., tuo tarpu didžiausias rankiniu greičio matuokliu užfiksuotas leistino greičio viršijimas buvo 173 km/val.

Anot policijos atstovų, dažniausiai kelių „ereliai“, viršijantys nustatytą kelio greitį, fiksuojami Geležinio Vilko, S.Batoro, Ukmergės gatvėse, Laisvės bei Svanorių prospektuose.

Per aštuonis pirmuosius šių metų mėnesius Vilniuje užfiksuoti net 1277 alkoholį vartoję ir už automobilio vairo sėdę asmenys. Iš jų 1,5 ir daugiau promilės buvo užfiksuota 923 vairuotojams bei iki 1,5 promilės – 354.

 Lietuvos kelių policijos žodžiais, nors fiksuojamas pažeidėjų skaičius neturėtų leisti teigti, kad situacija gerėja, tačiau pati eismo dalyvių kultūra kelyje, anot policijos pareigūnų, iš lėto gerėja ir vairuotojai tampa vis mandagesni.