Kalba gyventojai Rajono problema

Šnipiškių atgimimą regi valdininkai, bet ne gyventojai

Iš visų Vilniaus vietovių Šnipiškės yra sparčiai besivystantis, bet kartu labiausiai apleistas rajonas. Pasivaikščiojus po šį rajoną akis bado nepravažiuojami keliai ir nesutvarkyti šaligatviai. Nors Šnipiškėms piešiama šviesi ateitis, gyventojai didesnių pokyčių sako nejaučiantys.

Rajono gėda – gatvės

Kalbant apie Šnipiškes dažnai pabrėžiamas išlikęs išskirtinis kultūrinis-istorinis paveldas – mediniai namai. „Medinėse Šnipiškėse“ organizuojamos įvairios ekskursijos, tačiau, ką atsakytų čia apsilankę turistai, jei paklaustume, ar jie norėtų čia apsigyventi? Pasižvalgyti įdomu, bet ar patogu gyventi?

Nors rajone yra aktyviai veikiančių gyventojų, susibūrusių į bendruomenę, jie vis dar susiduria su tokiomis problemomis kaip nesutvarkyti keliai, neasfaltuoti šaligatviai, prastas apšvietimas, skundžiasi parkavimosi nepatogumais. Šiais klausimais belieka kreiptis į Vilniaus miesto savivaldybę.

„Savivaldybės pažadus sutvarkyti Šnipiškių gatves ir šaligatvius girdime jau eilę metų. Tačiau valdininkai investicijas skiria tik reprezentacinėms vietoms, esančioms šalia sparčiai plėtojamų verslo centrų, tačiau nenori tvarkyti mažesnių gatvių. Pasižiūrėkite, kaip atrodo Giedraičių, Daugėliškio gatvės? Tiesa, jos bent dengtos asfatu. O štai Šnipiškes skrodžiančios Saracėnų, Kaltanėnų ir kitos mažesnės gatvelės atrodo kaip po bombardavimo. Pagal jų būklę jos net nevertos gatvių statuso. Miesto valdininkams turėtų būti gėda, jog nesugeba rasti lėšų tokių gatvių remontui. Kita vertus, jomis nei politikai, nei valdininkai nevaikšto, tai kam stengtis“, – neslėpė pykčio „Šanchajuje“ sutiktas gyventojas Adomas.

Tuo metu Vilniaus savivaldybės atstovai tikina, kad Šnipiškėms skiriamas pakankamas dėmesys. Tiesa, pasiteiravus, kiek pinigų išleista infrastruktūros gerinimui per pastaruosius 3 metus, valdininkai atsakyti negalėjo.

„Šiemet čia bus paklota naujo asfalto danga Kalvarijų, Žalgirio, Rinktinės gatvėse ir Konstitucijos prospekte. Bus sutvarkyti ir šaligatviai  Kalvarijų, Juozapavičiaus ir Linkmenų gatvėse“, – žada Miesto ūkio ir transporto departamento direktoriaus pavaduotojas Arūnas Visockas.

Bet juk tai yra didžiosios gatvės, kurios ir taip yra neblogos būklės. Ar Savivaldybė pamiršo, kiek dar liko neasfaltuotų gatvių Šnipiškėse? Dalis jų primena bekelę, sunkiai išvažiuojamą net didesnio ptravažumo automobiliais.

„Šiemet rengiamas Kernavės gatvės techninis projektas. Naujoji gatvė bus nutiesta tarp Konstitucijos prospekto ir Žalgirio gatvės, ji turės patogius dviračių takus bei šaligatvius, numatomos ir viešojo transporto stotelės. Darbai prasidės jau kitais metais“, – atsakė A. Visockas. Anot jo, pernai Šnipiškėse buvo įrengta apie 1 km naujų takų ir šaligatvių Širvintų bei Ratnyčios gatvėse. Taip pat suremontuota apie pusė kilometro Kalvarijų, Krokuvos bei Šeimyniškių g. šaligatvių.

Tarp visų pažadų kai ką pamiršta

Susitikęs su šnipiškiečiais Vilniaus meras Remigijus Šimašius kalbėjo apie rajono ateitį. Jis žadėjo Šnipiškėse statyti įspūdingą, modernų 18 metrų aukščio apžvalgos bokštą, kuris išdygtų tarp Giedraičių, Kintų ir Kaltanėnų gatvių. Prie Lvovo ir Geležinio Vilko gatvių sankryžos norima įkurti japonišką sodą, kuris, kaip tikima taps nauju Vilniaus traukos tašku. Šalia Rinktinės g. 42 bei Kalvarijų g. 150 namų žadama sutvarkyti krepšinio aikšteles, įrengti naujus krepšinio stovus.
Viešosiose erdvėse turėtų atsirasti apie 40 naujų šiukšliadėžių. Planuojama atnaujinti rajono mokyklas ir darželius, o dviratininkams Konstitucijos prospekte sumontuoti nerūdijančio plieno stovus dviračiams.

Tačiau tarp visų šių gražių pažadų trūksta paprasčiausių, bet labai svarbių darbų: gatvių ir šaligatvių tvarkymo, kuriamo patogumo patiems gyventojams.

Juk svarbiau skatinti žmones čia apsigyventi, o ne padaryti rajoną dar viena turistų traukos vieta.