Naudinga žinoti Šiandien rajone

Sukčiai į duris beldžiasi apsimesdami pastatų priežiūros specialistais

Sukčiai gyventojams skambina apsimesdami pastatų priežiūros specialistais ir siūlo langų patikros paslaugas – taip jei siekia patekti į butus.

Į „Kalba vilniečiai“ redakciją kreipėsi Karoliniškių mikrorajono gyventoja, informuodama apie sukčių atakas. Esą jai paskambino mergina, prisistačiusi Erikos vardu. Mergina tvirtino esanti „Karoliniškių būsto“ pastatų priežiūros specialistė ir neva paskambino informuoti apie tai, kad įmonė visoje L. Asanavičiūtės gatvėje vykdo butuose esančių langų patikrą.

Tai jau ne pirmas sukčių bandymas pasinaudoti daugiabučius administruojančių įmonių atstovais, siekiant patekti į gyventojų butus. Įmonės „Mano būstas“ daugiabučių namų administravimo departamento direktorius Mindaugas Genys sako, kad įmonė langų patikrinimo darbus atlieka, tačiau iniciatyvą turi parodyti patys gyventojai. Tuomet tik iš anksto su gyventoju suderinus datą ir laiką į namus gali atvykti specialistas, kuris bus atpažįstamas iš aprangos su įmonės atributika bei turimo darbo pažymėjimo.

„Mūsų darbuotojai tikrai iš anksto neprisistatę ir nesuderinę su konkrečiais gyventojais, neskambinėja žmonėms dėl buto langų apžiūros. Todėl noriu įspėti gyventojus neįsileisti įtartinų asmenų, o sulaukus panašaus skambučio pranešti apie tai savo namo vadybininkui arba policijai“, – pabrėžė M. Genys.

Gyventojai raginami būti budriais, nepasikliauti telefonu siūlomomis paslaugomis ir neįsileisti į butus nepažįstamų žmonių. Jei į namus atvykęs asmuo prisistato įmonės atstovu, tačiau kelia įtarimą, paprašykite pateikti dokumentus. Susirūpinus dėl savo saugumo, patartina kreiptis į policiją.