Kalba gyventojai

Sukūrė XXI amžiaus pasaką apie Vilnių

Filmo stop kadras
Filmo stop kadras

Jaunų vilniečių kūrėjų grupė sukūrė trumpą filmą „Vilnius Stories“. Tai XXI amžiaus pasaka apie progresyvų, neturistinį Vilniaus veidą. Jo tikslas – parodyti Vilnių Nepriklausomybės kartos akimis, atrasti tai, kokia sostinė yra šiandien.

Apie filmo idėją ir kūrybos užkulisius pasakoja „Fake it“ komandos, sukūrusios filmą „Vilnius Stories“, įkūrėjai ir filmo idėjos autoriai Paulius Baltramiejūnas ir Andrius Paškevičius.

„Vilnius – tai daugiau nei bažnyčios, minios turistų senamiestyje ar Pilies gatvės cepelinai. Vilnius – tai jame gyvenantys, mylintys, svajojantys žmonės, su savo džiaugsmais ir vargais. Miestas nėra vien pastatai, gatvės ir barai ir peizažas, miestas yra žmonės, kurie jame gyvena“, – sako filmo „Vilnius Stories“ kūrėjai.

Anot P. Baltramiejūno, nors filmuoti pradėjo šią vasarą, liepos pabaigoje, tačiau tik neseniai išvydome galutinį filmo rezultatą. Tam, kad jis atsirastų reikėjo stiprios komandos, tikinčios savo idėja.

„Tai yra iniciatyva be užsakovo ir be jo suteikiamo biudžeto. Komandą įtikinome, kad jį teks padaryti aukojant savo šeimų laiką, asmeninį laiką, kartais net ir darbo laiką“, – pasakojo P. Baltramiejūnas.

„Vilnius Stories“ kūrėjams teko susidurti su pačiais įvairiausiais iššūkiais, vienas jų – oro sąlygos. Dienos buvo karštos, saulė aukštai pakildavo ir gan greitai vakarais nusileisdavo, tad kartais komanda nespėdavo nufilmuoti, tekdavo ten pat grįžti kitą dieną.

„Buvo labai karštų filmavimų, kai sėdėjome ant Gedimino bokšto ir alsavome, kol atsigavome. Buvo ir popiežiaus vizitas, gatvės uždarytos – prieš saulei nusileidžiant turėjome bėgti su technika rankose į Gedimino kalną, kad spėtumėm nufilmuoti. Naktinis filmavimas, turbūt, buvo sunkiausias – tai buvo įtemptas filmavimas, naktis reikalauja papildomos technikos. Galiausiai ir sušalome, nes vasara buvo pasibaigusi, naktys šaltos“, – įspūdžiais dalijosi P. Baltramiejūnas.

Filmo stop kadras
Filmo stop kadras

Filmą „Vilnius stories“ galite pamatyti čia: https://www.facebook.com/fakeit.lt/videos/249026019115148/