Kalba ekspertai

Sutrešę vamzdynai tarsi tiksinti bomba daugiabučiuose

Žirmūnuose, senos statybos daugiabučiuose fiksuojama daugiausia pranešimų dėl trūkusių vandentiekio vamzdžių.
Žirmūnuose, senos statybos daugiabučiuose fiksuojama daugiausia pranešimų dėl trūkusių vandentiekio vamzdžių.

Daugiabučius namus Vilniaus mieste prižiūrintys bendrovės „Mano Būstas“ specialistai skambina pavojaus varpais – senos statybos daugiabučiuose šalto vandens vandentiekio vamzdynų būklė yra itin prasta ir kasmet vis blogėja, o tai lemia dažnesnes avarijas.

Dėl susidėvėjusių vamzdžių gyventojai nuolat patiria nepatogumų ir finansinių nuostolių, o įmonės avarinė tarnyba per mėnesį fiksuoja beveik po 1000 pranešimų.

Blogiausia padėtis dėl pasenusių vamzdynų yra šiuose sostinės mikrorajonuose: Žirmūnuose, Naujamiestyje, Naujininkuose, Antakalnyje ir Karoliniškėse. Čia per šiuos metus registruota daugiausia avarijų. Dažniausiai į įvykio vietą atvykusiems avarinės tarnybos specialistams tenka susidurti su trūkusiais vamzdžiais ar užsikimšusiais vamzdynais.

Žemėlapyje pažymėti rajonai, kuriuose nuo šių metų pradžios daugiausia gauta pranešimų apie vandentiekio avarijas.
Žemėlapyje pažymėti rajonai, kuriuose nuo šių metų pradžios daugiausia gauta pranešimų apie vandentiekio avarijas.

Trūkę vamzdžiai gyventojams sukelia ne tik nepatogumų ir kelia stresą, bet ir paplonina pinigines. Mat jei viename bute įvyksta avarija, kaip taisyklė, tai skaudžiai pajunta ir kitų tame pačiame name esančių butų gyventojai.  Tarkime, trūko vamzdis jūsų vonioje – tokiu atveju užliejamas ne tik jūsų butas, bet ir jūsų kaimynai. Šios nelaimės galima išvengti laiku renovavus vamzdynus.

Anot „Mano Būsto“ Vilniaus regiono vadovės Aurelijos Dapkūnienės vandentiekio vamzdynų avarijos – itin dažnas reiškinys senos statybos daugiabučiuose. Deja, neretai avarijos likvidavimo darbus apsunkina patys gyventojai.

„Dažnai tenka remontuoti bendro naudojimo vamzdynus, esančius butuose. Tačiau gyventojai atsisako įsileisti meistrus arba apskritai nepavyksta rasti šeimininkų. Žmonės savo buto duris atveria tik tada, kai kaimynai jau būna užlieti. Todėl norėtųsi, kad gyventojai atsižvelgtų į mūsų pastangas užbėgti nelaimei už akių ir pritartų siūlymui keisti susidėvėjusius vamzdžius, nes tai investicija į ramią ir saugią ateitį“, – akcentavo A. Dapkūnienė.

Jei pastebėjote vamzdynų gedimus arba įtariate, kad jų yra, kuo skubiau apie tai praneškite specialistams telefonu 8 700 55 966.