Šiandien rajone

Tauro kalnas liks be Profsąjungų rūmų

2014 metais festivalio „Vilnius Street Art“ metu pastato kolonos buvo išpieštos lenkų gatvės menininko M-City.

Praėjusią savaitę Vilniaus miesto savivaldybė pradėjo ant Tauro kalno stovinčių Profsąjungų rūmų perėmimą. Dabartinius rūmus ketinama nugriauti, o jų vietoje statyti koncertų salę.

Tauro kalnas daugumos vilniečių jau tikriausiai neįsivaizduojamas be Profsąjungų rūmų, kurie čia stovi nuo 1964 m. XX a. pradžioje šioje vietoje buvo inicijuojama statyti Tautos rūmus. Vienas iš idėjos iniciatorių – Jonas Basanavičius, kuris net vyko į užjūrį rinkti lėšų statyboms. Deja, Tautos rūmų idėja taip ir nebuvo įgyvendinta ir jau sovietmečiu vietoj Tautos rūmų iškilo Profesinių sąjungų rūmai.

Atgavus nepriklausomybę, rūmai buvo privatizuoti. Juose veikė ne vienas meno kolektyvas, įvairios įstaigos. 2004-aisiais dešinėje rūmų pusėje, priklausiusiai Lietuvos darbo federacijai, kilo gaisras. Gaisro metu gaisro metu išdegė apie 1500 kvadratinių metrų ploto, įgriuvo pertvaros, trečdalis stogo. Nuo tada dešinėje pusėje buvusios patalpos apleistos. 2014 metais festivalio „Vilnius Street Art“ metu pastato kolonos buvo išpieštos lenkų gatvės menininko M-City.

Vilniaus miesto savivaldybė prastos būklės pastatą perima bankrutuojančios bendrovės „VIPC Vilnius“. Remiantis šį mėnesį pasirašytu savivaldybės ir Kultūros ministerijos ketinimų protokolu ir veiksmų planu,  užbaigus pastato perėmimo procesui, truksiančiam trukti iki šių metų liepos mėnesio, prasidėtų rūmų griovimo darbai. Jie truktų apie metus laiko, o buvusių rūmų vietoje iki 2022 metų turėtų iškilti nauja, moderni koncertų salė.

Vilniečiai, ar įsivaizduojate Tauro kalną be Profsąjungų rūmų?