Rajono problema

TOP 5 miesto problemos, kurios piktina vilniečius

Vilniečiai, susiduriantys su mieste esančiomis problemomis, savo pastebėjimus ir skundus jau ne vienerius metus gali registruoti pasinaudoję Viniaus savivaldybės programėle tvarkauvilniu.lt. Žvelgiant į šios programėlės pranešimų statistiką matyti, kad vilniečiai tikrai neabejingi miesto problemoms. Vien per pastaruosius 4 metus jie užregistravo beveik 70 tūkstančių pranešimų arba beveik po 50 skundų per dieną.

Taigi, kas labiausiai piktina ir erzina sostinės gyventojus? Pristatome vilniečių užregistruotų problemų TOP 5.

5 vieta. Komunalinių atliekų tvarkymas. Per 4 metus dėl komunalinių atliekų tvarkymo gyventojai registravo 2135 skundus. Ši problema Vilniaus gyventojus labiausiai ėmė kamuoti nuo praėjusių metų vidurio, kuomet įsigaliojo vadinamoji šiukšlių reforma. Tą patvirtina ir skaičiai, nes beveik pusę visų skundų užregistruota nuo 2018 metų gegužės, kuomet Vilniuje buitinės atliekos pradėtos vežti pagal naują metodiką.

4 vieta. Aplinkos tvarkymas. 6940 – tiek skundų per 4 metus registravo vilniečiai. Įdomu tai, jog ši problema itin paaštrėjo per paskutinius metus, nes daugiau nei pusę visų skundų užregistruota būtent nuo 2018 metų pradžios.

3 vieta. Eismo organizavimas. Dėl šios problemos – daugiausia dėl transporto spūsčių – Vilniaus savivaldybė per ketverius metus gavo 7669 nusiskundimus. Kaip ir dėl aplinkos ar komunalinių atliekų tvarkymo, vilniečių nepasitenkinimas itin padidėjo pastaraisiais metais, nes beveik pusę visų pranešimų užregistruota 2018–2019 metais.

2 vieta. Gatvių priežiūra. Panašu, kad vilniečiai itin jautriai reaguoja į gatvėse atsiradusias duobes, nes per 4 metus dėl šios problemos skųstasi beveik 11 tūkstančių kartų. Tiesa, skundų statistika per ketverius metus beveik nepakito – kasmet savivaldybė sulaukia bemaž vienodo jų skaičiaus.

1 vieta. Transporto priemonių stovėjimo tvarkos pažeidimai. Tai yra absoliutus skundų lyderis. Dėl šios problemos savivaldybė per ketverius metus gavo daugiau kaip 29 tūkstančius pranešimų arba 41 procentų visų skundų. Tokia statistika byloja, kad vilniečiai yra itin nepakantūs šiai problemai. Tiesa, yra ir kita nuomonė – vairuotojai priversti pažeidinėti taisykles, nes Vilniuje, ypač miegamuosiuose rajonuose, nėra išspręsta automobilių parkavimo problema.

*Rengiant problemų TOP 5 buvo remtasi tik oficialia ir viešai prieinama programėlės tvarkauvilniu.lt informacija.