Naudinga žinoti

TOP 5 piešiniai Vilniuje: ar visus juos esate matę?

PAULĖ BOCULLAITĖ, Fri-da

Ar žinote jausmą, kuomet visą gyvenimą praleidę viename mieste jame vis tiek dar randate naujų, nematytų ar stebinančių vietų? Šį kartą „Kalba vilniečiai“ nori patikrinti jūsų žinias ir paklausti, ar visus šiuos piešinius ant pastatų esate matę?

  1. PAULĖ BOCULLAITĖ

Gedimino pr. 29A

Lietuvė Paulė Bocullaitė nupiešė Fri- dą tiesiai priešais Žemaitės skulptū- rą. Kaip teigia menininkė, jei šios dvi moterys kada nors būtų susitikusios, Frida paklaustų, kodėl Žemaitė ryši skarą. Lietuvės atsakymas susitelktų ties tapatybe ir nuo to momento jos abi turėtų puikią pokalbio temą.

2. NERIES ATVIROJI ERDVĖ

Olimpiečių g.

Jeigu nuspręsite vaikščioti palei Nerį, paė- jėkite dar kelis žingsnius ir pasukite į irkla- vimo centrą šalia Žirmūnų tilto. Čia vyksta gatvės meno magija – tiek Lietuvos, tiek užsienio menininkai sieną naudoja kaip drobę. Tarp daugelio kitų vardų surasite gausybę Martyno Šniokos, Tomo Dėžu- tės, Arturo Shirino, grupės „Spray Way“, Gabrielio Žvirblio ir GSM komandos iš Hamburgo spalvingų darbų. Nepamirškite nufotografuoti – darbai čia nuolat keičiasi.

page4image1969334800

3. MARTYNAS ŠNIOKA

Užupio g. 2A

Sena transformatorinė buvo pakeis- ta menininkų! Išties žavingu reginiu pavirto „Nepriklausomos Užupio Respublikos“ bendruomenės pado- vanota siena – šiuo metu tai mitinis meno kūrinys, įkūnijantis gamtos jėgas. Ypač atkreipkite dėmesį į Mar- tyno Šniokos parašo stilių, paskui… ieškokite ir raskite daugiau jo darbų mieste.

page7image2076850016

4. MILLO

Pylimo g. 56

Italų menininkas Millo paprastai vaiz- duoja miesto scenas ir mieste gyve- nančius žmones. Jo darbas ant sie- nos priešais Halės turgų – ne išimtis. Ant vienos matomiausių stoties ra- jono sienų atsiradęs miestas tiesiog pulsuoja gyvybe.