Šiandien rajone

TOP 5 rekomendacijos, ką aplankyti „Sostinės dienose“

Didžiausia Vilniaus miesto šventė – festivalis „Sostinės dienos“ šiais metais miesto gyventojams ir jo svečiams vėl parengė nemažai nemokamų renginių, įvairiausiose Vilniaus vietose. Visgi, šiais metais vienas esminių pasikeitimų ir organizatorių prašymų – būti atsakingais, dėvėti apsaugines veido kaukes ir registruotis į didžiuosius koncertus internetu. Tuo tarpu „Kalba vilniečiai“ parengė jums penkias renginių, kurių negalite praleisti, rekomendacijas!

TOP 1 – Didieji festivalio koncertai Katedros aikštėje (registracija visiems privaloma)

Rugsėjo 4 d., penktadienis, 21 val. – Didysis atidarymo koncertas
„Eurovizijos 2020“ favoritai „The Roop“; G&G Sindikatas.

Rugsėjo 5 d., šeštadienis, 20.30 val. – Didysis gyvo garso ir vaizdo koncertas
Happyendless & Algirdas Kaušpėdas, Samas (Bix), Kastetas (G&G Sindikatas), Giedrė Kilčiauskienė, Gabrielė Vilkickytė, Jurga Šeduikytė ir kiti.

Andriaus Mamontovo ir grupės koncertas.

Informacija ir registracija į abu koncertus – https://www.vilniusfestivals.lt/festivalio-renginys/skambanti-katedra-3/

TOP 2 – Unikali 3D video projekcija ant iškelto Neries upės vandens prie Baltojo tilto (registracija visiems privaloma)

Rugsėjo 4 d., penktadienis, 23:00 – 01:00 val. ir

Rugsėjo 5 d., šeštadienis, 23:00 – 01:00 val.

Šiemetinio projekto pasakojimo linija, kontekstas, socialinė simbolika ir filosofija – erdvinis būties lengvumas. Pagrindinius personažus išreiškia visus šiuos aspektus apimanti šeima, kurios kasdienis gyvenimas perteikiamas per erdvinę formą – kubą. Žaidimas, kančia, bendravimas – visa tai siekiama harmoningai sujungti į bendrą vaizdinę kompoziciją, kuri bus atvaizduojama ant erdvinio vandens ekrano. Papildytas lazerinėmis kompozicijomis bei elektronine muzika, šis vaizdinis ir socialinis projektas iškils prie Baltojo tilto.

Informacija ir registracija – https://www.vilniusfestivals.lt/festivalio-renginys/vandens-3d-projekcija/

TOP3 – Erdvinė instaliacija  „Miesto paukščiai” (Saltoniškių g. 7 – 7b)

Rugsėjo  4–6 d.

Visus tris SOSTINĖS DIENŲ vakarus festivalis pakvies vilniečius ir miesto svečius pamatyti, pajusti ir išgirsti originalią menininko Jurgio Pauliuko instaliaciją „Miesto paukščiai”, kuri nusidrieks per modernų Saltoniškių gatvėje įsikūrusį verslo miestelį – atviroje erdvėje tarp unikalios minimalistinės architektūros pastatų. Tik sutemus, ši instaliacija nušvis ypatingu, specialiai SOSTINĖS DIENOMS kurtu apšvietimu, kuris veiks visą naktį.

Erdvinė instaliacija, simbolizuojanti naujos erdvės Vilniaus mieste atsiradimą ir prisijaukinimą, visus norinčius kvies atsipalaiduoti ir įsiamžinti daugiau nei 1200 paukščių apsuptyje.

Instaliacijos autorius J. Pauliukas anksčiau Vilniaus miestui dovanojo tokius meno kūrinius kaip „Džiaugsmo sodas” Rotušės aikštėje bei „Septyni laimės drambliai” Vokiečių gatvėje.

TOP 4 – Dūzgiančio prospekto Menų ir muzikos gatvė

Rugsėjo 4 d., penktadienis nuo 12:00 iki 23:30
Rugsėjo 5 d., šeštadienis nuo 10:00 iki 23:30
Rugsėjo 6 d., sekmadienis nuo 10:00 iki 20:00

Jau 15–ti metai Vilniaus miesto festivalyje SOSTINĖS DIENOS „dūzgia“ Gedimino prospektas – susitikimo vietos pakeisti negalima!

Tai ne kaimiška mugė ar prekybinė turgavietė, o aktyvaus kultūrinio  veiksmo ir įvairių kūrybinių sumanymų vieta, tai įvairiausių poreikių, norų ir  fantazijų išsipildymo vieta, tai kaimynystės, bičiulystės ir svečių sutikimo  vieta. Tai vilniečių raiškos būdas!

DŪZGIANČIAME PROSPEKTE atnaujinamos ir išdėstomos 4 veiksmų erdvės, o labiausiai rekomenduojame aplankyti Menų ir muzikos gatvę!

Gedimino pr. nuo Katedros aikštės iki Kudirkos aikštės

Čia bus įrengtos vizualiųjų menų ekspozicijos, profesionalių dailininkų  parodos, keramikų ir tapytojų darbai, įvairiausi meno dirbiniai, o  svarbiausia – daugybė kultūros renginių ir koncertų: didžiojoje prospekto scenoje  VEIKSMAI prie V. Kudirkos aikštės – norintiems galingos energijos ir  smagios linksmybės – vyks laukiamiausių atlikėjų, įvairių stilių muzikos grupių koncertai, gatvės  teatro spektakliai, nuotaikingi šokio trupių pasirodymai ir kt.

TOP 5 – Gero maisto krantas (Neries krantinėje prie Baltojo tilto)

Rugsėjo 4 d., penktadienis
nuo 12:00 iki 01:00 val.

Rugsėjo 5 d., šeštadienis
nuo 12:00 iki 01:00 val.

Rugsėjo 6 d., sekmadienis
nuo 12:00 iki 20:00 val.

Šiais metais GERO MAISTO KRANTAS įsikurs Neries krantinėje prie Baltojo tilto. Jame pamatysime gausybę maisto vagonėlių – įvairiausių Food Truck’ų pasaulį. Čia pačius įmantriausius, rafinuočiausius ir egzotiškiausius patiekalus pateiks nedideli įvairūs restoranėliai, nišiniai ir jau pripažinimo sulaukę „gourmet“ kūrėjai. Inovacijas vertinantys  miestiečiai šioje erdvėje galės mėgautis ne tik virtuvės paslaptimis, bet ir pasaulio muzikos skambesiais bei žinomų atlikėjų pasirodymais šioje erdvėje įrengtoje scenoje „Atspindžiai“.