Kalba ekspertai Šiandien rajone

„Trikojai“ greičio matuokliai Vilniuje: užfiksuota netoli 60 tūkst. pažeidimų

Atrodo, kad dar visai neseniai visoje Lietuvoje virė diskusijos dėl „trikojais“ vadinamų mobiliųjų greičio matuoklių, o šiandien šis greičio mėgėjų siaubas jau yra užfiksavęs tūkstančiais skaičiuojamus pažeidėjų kiekius. Taigi, kokie nusižengusiųjų rodikliai vyrauja Vilniuje?

Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas šiuo metu turi 7 greičio matavimo mobiliuosius prietaisus „PoliScan FM1“, dar vadinamus „trikojais“.

Pagal Lietuvos kelių policijos tarnybos pateiktus duomenis nuo šių prietaisų naudojimo pradžios Vilniaus apskrityje „trikojais“ užfiksuoti net 59 142 pažeidimai. Tuo tarpu visoje Lietuvoje jų užfiksuoti 190 536 greičio viršijimo atvejai.

Policijos atstovai atkreipia dėmesį, kad kuo aktyviau vykdoma eismo dalyvių kontrolė, tuo daugiau išaiškinama Kelių eismo taisyklių pažeidimų. Policijos pagrindinis uždavinys – asmens, visuomenės saugumo ir viešosios tvarkos užtikrinimas, nusikalstamų veikų, administracinių nusižengimų prevencija, eismo automobilių keliais priežiūra ir eismo saugumo užtikrinimas.

Vilniaus apskrityje dažniausiai fiksuojamas nustatyto važiavimo greičio viršijimas iki 30km/valandą.

Tiesa, vairuotojai randa ir sukčiavimo būtų, kaip pavyzdžiui savo automobilio valstybinių numerių užklijavimas specialia plėvele.

Anot policijos atstovų, tokių atvejų tikrai pasitaiko, tačiau šias „gudrybes“ vairuotojai tegul pasilieka sau.

Kaip teigia policijos atstovai, policija netoleravo ir netoleruos daromų šiurkščių pažeidimų ir asmenys už netinkamą elgesį (savo veiksmus) atsakomybės paprastai neišvengia, tai tik laiko klausimas.

Šių metų pirmą pusmetį buvo užfiksuota 360 atvejų (transporto priemonių su suklastotais valstybinio numerio ženklais (ženklu), uždengtais ar kitaip užmaskuotais valstybinio numerio ženklais (ženklu) arba su pritvirtintais ne tai transporto priemonei išduotais valstybinio numerio ženklais (ženklu) vairavimas).

Tuo tarpu prieš metus, 2019 m. pirmąjį pusmetį tokių atvejų užfiksuota kiek mažiau – 292 atvejai.

Anot Policijos departamento, konkreti mobilaus greičio matuoklio, „trikojo“  statymo vieta parenkama įvertinus visas aplinkybes, kad nekiltų grėsmė eismo saugumui ir sustojusi tarnybinė transporto priemonė ar pastatytas mobilus greičio matuoklis netrukdytų kitiems eismo dalyviams.

Įprastai „trikojai“ statomi gatvėse, kurios pasižymi aukštu avaringumu. Prieš pastatant mobilųjį greičio matuoklį yra atsižvelgiama į avaringumo analizės duomenis.

Transporto priemonių greičio matavimo mobilieji prietaisai „PoliScan FM1“ naudojami avaringuose ir pavojinguose kelių ruožuose, kuriuose daugiausia įvyksta eismo įvykių ar yra tikimybė jiems įvykti dėl nustatyto važiavimo greičio viršijimo.