Uncategorized

Turistaukite savaitgalį nemokamai

Laimono Jankausko nuotr.

Paskutinį rugsėjo savaitgalį Vilnius kviečia miestiečius bei miesto svečius aplankyti mėgstamiausius muziejus, sudalyvauti ekskursijose, renginiuose bei koncertuose. Klausiate, kuo šis savaitgalis ypatingas? Rugsėjo 25 dieną rengiama Kultūros naktis, o 27-ąją minima turizmo diena. Tad nedelsk ir susiplanuok savo maršrutą!

Rugsėjo 25 d. Vilniaus gyventojus ir svečius jau keturioliktą kartą kviečia kultūros ir meno festivalis „Kultūros naktis“. Renginių programoje rasite daugiau nei 90 kultūros renginių – pasirodymų, koncertų, parodų, spektaklių, kūrybinių dirbtuvių ir įvairiausių meninių projektų, atliepiančių pačius įmantriausius lankytojų lūkesčius.

Kaip ir kasmet, lankytojams atsiveria pačios įvairiausios kultūros erdvės – nuo Prezidentūros kiemų, Valdovų rūmų, Švč. Mergelės Marijos Ramintojos ir Šv. Jonų bažnyčių bei Bernardinų sodo, iki MO muziejaus, Užupio meno inkubatoriaus, meninio avangardo Rūdininkų skvere, Vasaros terasos ir kitų miestiečių pamėgtų vietų.

„Teatriniai nardymai Prezidentūroje“ kvies teatro žiūrovus net į dvi provokuojančias scenas – Daukanto aikšėje ir Prezidentūros kieme, kuriuose pasirodys Klaipėdos teatro meistro Valentino Masalskio surinkta „Aktorių trupė 27“, Lietuvos Nacionalinio operos ir baleto teatro muzikai sunkvežimio priekaboje atliks G.B. Peroglesi komišką operą „Tarnaitė ponia“, į teatrą taip pat kvies ir MO muziejus – jame pamatysite Rugilės Sabonytės spektaklį „JIS“ ir tai tik keletas pavyzdžių iš gausybės pasirodymų.

Šeimos ieškančios ramybės ir norinčios pasislėpti nuo pernelyg didelio šurmulio, bus kviečiamos į nedidelį festivalį – „Šeimų erdvę: sąmoningos kultūros miestą“, kuris vyks Bernardinų sode.

Istoriniame Rūdininkų skvere bus pristatoma naujiena – „Perimetras“. Jame pasirodys lietuvių meno avangardo figūros, progresyviai ieškančios naujų kūrybos formų.

Visą renginių programą rasite: www.kulturosnaktis.lt

 

Turizmo diena Vilniuje taip pat pažers gausybę įdomių renginių, ekskursijų bei rugsėjo 27 dieną nemokamai atvers daugelio muziejų duris.

Ekskursijos po miesto rajonus

Nepraleiskite progos ir sudalyvaukite visą savaitgalį organizuojamose ekskursijose po įvairius sostinės rajonus bei kitas įdomias vietas. Registracija yra būtina, o vietų skaičius sparčiai mažėja. Ekskursijos nemokamos.

Registracija į ekskursijas ČIA.

Keliaukite viešuoju transportu

Tikra tiesa, kad kartais važiuojant miesto autobusu ar troleibusu vaizdas pro langą lieka nepastebėtas. O juk Vilniuje yra tiek daug ką pamatyti. Tačiau dabar galėsite atidžiau patyrinėti Antakalnį, senamiestį, Fabijoniškes ar Šeškinę, tiesiai pro autobuso langą. Jums telieka pasirinkti sudominusį maršrutą.

Kelionių maršrutus rasite ČIA.

Muziejai ir Galerijos

Nesvarbu, ar mėgstate klasiką, ar domitės šiuolaikiniu menu – tarp gausybės Vilniaus galerijų ir muziejų net ir pats išrankiausias atras ką pamatyti. Rugsėjo 27 dieną Vilniaus muziejai ir galerijos nemokamai atvers savo duris.

Muziejų sąrašą rasite ČIA.

Taip pat, kad laikas būtų ne tik puikus, bet ir saugus, kviečiame laikytis Lietuvoje galiojančių saugumo rekomendacijų įskaitant saugų ir pagarbų atstumą nuo aplinkinių turistautojų, veido kaukės dėvėjimą nurodytose vietose ir kt.