Kalba ekspertai Šiandien rajone

Už tvarką Naujamiestyje – Garbės piliečio medalis

Įmonės „Mano aplinka“ teritorijų valymo vadybininkui Andriui Klimui (kairėje) Naujamiesčio seniūnas Vladimiras Bieliauskas įteikė Naujamiesčio seniūnijos Garbės piliečio medalį bei raštišką padėką

Naujamiesčio seniūnas Vladimiras Bieliauskas įteikė padėkos raštą ir Naujamiesčio seniūnijos Garbės piliečio medalį sostinės teritorijas valančios įmonės „Mano aplinka“ valymo vadybininkui Andriui Klimui. Toks gražus gestas yra tikrai išskirtinis – seniūnas teigė, kad tai tik ketvirtas medalis, kurį jis dovanoja per savo kadenciją.

Kuria švarios sostinės įvaizdį

„Mano aplinka“ Vilniaus miesto viešąsias erdves tvarko jau 20 metų. Įmonės specialistai organizuoja darbus ir ištisus metus valo šaligatvius, šienauja, prižiūri želdinius, atlieka kitus teritorijos tvarkymo darbus. Šią paslaugą įmonė teikia laimėjusi viešųjų pirkimų konkursą. Tad gauti tokį įvertinimą – itin malonu.

Vadybininką ir visą „Mano aplinkos“ kolektyvą Naujamiesčio seniūnas pagyrė už atsidavimą miesto tvarkymui, simboliška – pavadino miesto patriotais. Džiaugėsi, kad darbuotojai dirba ir reaguoja operatyviai, jei tik reikia – suorganizuojama technika ir kiti reikalingi darbai. Naujamiesčio mikrorajonui tai yra ypač aktualu, nes tai centrinė miesto dalis, kurioje nuolat lankosi turistai, vyksta renginiai.

Generalinis įmonės direktorius Karolis Gintaras Pūkas taip pat dėkojo vadybininkui bei visai komandai – tai pirmas toks įvertinimas (kai darbuotojas tampa garbės piliečiu) įmonės istorijoje. K. Pūkas išskyrė ir faktą, apie kurį esam ne kartą girdėję – Vilnius tikrai švarus miestas. Su kuo belygintume – Paryžiumi, Roma, Milanu, Londonu – Vilniuje labai švaru ir „Mano aplinka“ prie to prisideda.

Darbas, kuris „veža“

Pats A. Klimas Garbės piliečio medalį vadino visos komandos nuopelnu. Nors skeptikai valymo vadybininko darbą vadina kasdieniu, A. Klimas pripažįsta, kad dėl švaros mieste dažnai tenka ir anksčiau keltis, ir vėlai vakare atsakinėti į skambučius, organizuoti darbus. Nenuostabu, kad ir paprašytas papasakoti apie įvertinimą, Andrius sunkiai rado laiko net kalbėtis telefonu – užklupus gausiam sniegui ir šalčiui darbo itin daug.

Vadybininkas įmonėje dirba pusantrų metų, o Naujamiesčio seniūnijos ir centrinėje miesto teritorijoje yra atsakingas net už 96 kiemsargius.

„Darbas mane tiesiog „veža“, nes nuolat visi turime daug veiklos, kiekvieną dieną galima matyti rezultatus: tvarkingus šaligatvius, skverus, kiemus. Atliekamo darbo tikslas – švarus mano ir mūsų visų, miestas – kas gali būti labiau motyvuojančio? Manau, kad ir mano darbuotojai tai pastebi ir tuo užsikrečia“, – apie savo darbą pasakojo A. Klimas.

Darbuotojas pabrėžė ir iššūkius – operatyviai reaguoti į gamtos stichijas (sniegą, šaltį, lietų ir t.t.) bei esant būtinybei nepaisyti darbo valandų: „Stichijoms nėra labai įdomus mūsų darbo laikas, tačiau turime reaguoti nedelsiant, kad miesto gyventojams ir svečiams eiti į darbą ar pasivaikščioti būtų saugu, malonu, tvarkinga ir švaru.“