Kalba gyventojai Šiandien rajone

Užupis Kalėdų eglės nupuošti neskuba

Kalėdų eglė Užupyje stovi jau tris mėnesius. Žmonės ir šiandien noriai prie jos fotografuojasi.

Užupis nepaliauja stebinti. Šįkart čia apsilankius atrodo, kad užupiečiai gyvena pagal savo kalendorių arba čia tiesiog sustojo laikas. Pačioje Užupio širdyje, prie Angelo, vis dar stovi Kalėdų eglė. Pasidomėjome, kiek ji čia dar stovės.

Tapo spėlionių objektu

Kalėdų eglė Užupyje stovi jau 3 mėnesius – nuo pat gruodžio iki dabar. Mūsų sutikti praeiviai saulėtą, pavasariu dvelkiančią popietę noriai fotografavosi prie papuoštos eglės. Ar tai pokštas? Ar eglė čia stovės ištisus metus? Tokie klausimai knibždėjo kiekvieno galvoje. Tad kvietėme vilniečius paspėlioti, kada Kalėdų simbolis paliks Užupį.

Visi mūsų kalbinti praeiviai atsakydami į mūsų klausimą pasitelkė fantaziją, nes atsakymo nežinojo.

„Gal kitoms Kalėdoms paliks. Būtų praktiškas sprendimas“, – šmaikštavo prie eglės sutiktos vilnietės Dovilė ir Gabija. Joms pritarė ir pro šalį ėjusi senjorų pora: „Palikit ją iki kitų Kalėdų!“.

„Kai šiemet atvažiavau į Užupį, pirmas dalykas, kurį pastebėjau buvo eglė. Spėju, nenuims jos, bet tiesiog papuoš kiaušiniais. Man šios dekoracijos visai primena Velykas“, – šypsojosi prie eglės sustojusi vilnietė Šarūnė.

 „O gal nupuoš balandžio 1 dieną, per Užupio gimtadienį?“, – spėliojo kiti.

Tačiau, kaip bus iš tikrųjų? Ar Užupio gyventojai žino, kada atsisveikins su kalėdine eglute?

Atskleidė savo planus

Kadangi nė vienas vilnietis atsakymo nežinojo, nusprendėme jo ieškoti Užupio informacijos centre, kuriame įsikūręs Užupio meno inkubatorius. Ši vieta pelno ne tik turistų ir Vilniaus miesto gyventojų simpatijas, čia lankėsi ir Lietuvos bei Estijos prezidentai, žymus avangardinio meno kūrėjas Jonas Mekas, Tibeto dvasinis lyderis Dalai Lama.

Čia mus pasitiko dvi Užupio meno inkubatoriaus darbuotojos – Ieva ir Emilė. Mūsų klausimas jas privertė nusišypsoti. Pasak jų, eglė tikrai atkreipia žmonių dėmesį, tad nenuostabu, kad visiems smalsu, kiek ji čia dar stovės.

„Sudeginsim per Užgavėnes, – atsakė ir pridūrė, – spėjame. Užupis tuo ir įdomus, kad yra paslaptingas ir tiesiog kitoks. Čia galioja savi įstatymai. Juk mes esame atskira respublika! Tačiau galime patikinti, kad per Jonines tikrai eglės neturėsime“.

Šiandien socialiniame tinkle Facebook paskelbta, kad eglė bus nupuošiame sekmadienį, vasario 24 d. Daugiau informacijos: https://bit.ly/2EprkmW