Naudinga žinoti

Vasara sostinėje: TOP laisvalaikio idėjos

Ši vasara bei atostogos bus kiek kitokios – vietoj atostogų egzotinėse šalyse, daugelis rinksis pajūrį Lietuvoje, stovyklaus prie ežerų ar tyrinės dar neatrastas vietas. Tie, kurie ketina daugiau laiko praleisti sostinėje, nuobodžiauti taip pat netūrėtų. Čia taip pat galima pabuvoti netikėtose vietose bei prasmingai praleisti laiką – tereikia šiek tiek kūrybiškumo!

Japoniškas sodas SEI SHIN En.

Tai mažas japoniškas sodas įsikūręs netoli gerai vilniečių žinomos vietos – Klanų parko ir Neries krantinės. Lankytojus ypač vilioja sode tekantis šaltinis SEIN SHIN En (liet. Tyros širdies). Galėsite pasivaikščioti po sodą, pasėdėti pavėsinėje ir klausytis ramaus šaltinio čiurlenimo ir paukščiukų čiulbėjimo. Įėjimas nemokamas ir be registracijos. Taip pat organizuojamos ekskursijos po sodą, Japonų kultūros namus ir kiti užsiėmimai.

Plačiau skaitykite: https://www.facebook.com/japsodas/

Aplankykite meno galerijas

Tikriausiai visi puikiai žino Mo muziejų ar Nacionalinę dailės galeriją, tačiau tikrai ne visi yra girdėję apie tokias mažiau žinomas galerijas kaip GODO ar Pylimo? Jeigu atsakymas teigiamas, pats laikas jose apsilankyti! Štai keletas meno galerijų Vilniuje:

Pylimo galerija: https://www.facebook.com/Pylimo-galerija-151444811621262/

GODO galerija: https://www.facebook.com/GODOgalerija

Galerija „Vartai“: https://www.facebook.com/Galerijavartai/

Galerija „Menų tiltas“: https://www.facebook.com/Galerija-Men%C5%B3-tiltas-1430437330552202/

Editorial: https://www.facebook.com/Editorial-1616314861962452/

Kirtimų kultūros centras

Šis kultūros centras savo veiklą pradėjo nuo 1958 metų. Įdomu, kad centras yra įsikūręs industrinėje Vilniaus dalyje – Kirtimų mikrorajone. Čia galite ateiti pasiklausyti nišinių meno ir muzikos koncertų, dalyvauti filmų peržiūrose, edukacinėse veiklose skirtose vaikams ir suaugusiems ir t.t.

Plačiau skaitykite: https://www.facebook.com/kirtimukc/

Knygynas „Keistoteka“

Tai puiki vieta knygų ir kultūros gerbėjams. Šiame knygyne rasite tiek skaitytų, tiek naujų knygų, įvairių menininkų suvenyrų bei kitų autorinių darbų. Jaukiai ir kūrybiškai įrengtoje erdvėje vyksta įvairūs renginiai bei susitikimai su kultūros atstovais.

Plačiau skaitykite: https://www.facebook.com/keistoteka/

Downtown Forest Hostel & Camping

Tai ramus ir jaukus gamtos kampelis įsikūręs Paupio pakraštyje – tai hostelis, kempingas ir vasaros terasa, kurioje galima išbandyti unikalią paslaugą – grilių nuomą. Terasoje šiltais vasaros vakarais kartu su savo draugais galite susitikti ir išsikepti mėgstamą vakarienę ant ugnies bei sudalyvauti rengiamuose koncertuose.

Plačiau skaitykite: https://www.facebook.com/downtownforesthostel/

Didžioji g. 1 – aplankykite Prancūziją

Jeigu svajojote šią vasarą apsilankyti Prancūzijoje, turėtumėte apsilankyti Didžiojoje g. 1. Šiame pastate yra įsikūrusios kelios vietelės, kurios privers pasijusti taip, tarsi būtumėte apsilankę šioje šalyje. Galėsite usukti į Prancūzų institutą, greta rasite prancūzišką knygynėlį bei visai čia pat kavinukę „Cafe de Paris“. Taip pat nepamiršk miestiečių ypač lankomo Konstantino Sirvydo skvero, kuris dažnai dar vadinamas „prancūzkiemiu“.

Kūrybinės dirbtuvės

Dažnai vasarą išsikeliame tikslą išmokti ką nors naujo. Vilniuje apstu įdomių ir dar negirdėtų vietų, kuriose galima išgirsti, sužinoti ir išmokti!

Atviros metalo dirbtuvės:  https://www.facebook.com/atvirosmetalodirbtuves/

„Gėlių gatvės keramika“: https://www.facebook.com/geliugatveskeramika/

Vitražo manufaktūra: https://www.facebook.com/vitrazas/

„4 Boobs“ keramikos studija: https://www.facebook.com/4boobsceramics/

Puokščių gamybos dirbtuvės „Artoteka“: https://www.facebook.com/Artoteka.lt/

Hidroponinis daržas „Miesto laboratorijoje“: https://www.facebook.com/miestolaboratorija/

CoolŪkis: https://www.facebook.com/coolukis/

Grožėkitės Senamiesčio pastatais

Vilniuje apstu nepakartojamų vietų, kurias galime tyrinėti dar ir dar kartą. Ne viename rajone slepiasi verti dėmesio pastatai, paminklai ir kiti miesto akcentai. Verta patyrinėti atidžiau Stoties rajoną, Užupio respubliką, Jono Meko skersvėjį. Taip pat verta apsilankyti galerijoje „Open Gallery“ – tai unikali meno galerija po atviru dangumi Naujamiestyje.

Plačiau skaitykite: http://www.menufabrikas.lt/open-gallery

Apsilankykite muziejuose

Čia tikrai galime rasti gausybę muziejų, žymesniuose daugelis mūsų yra lankęsis ne vieną kartą. Tačiau šįsyk pateikiame rečiau minimus ir galbūt Jūsų dar neaplankytus muziejus.

Samuelio Bako muziejus: http://www.jmuseum.lt/lt/samuelio-bako-muziejus/

Žaislų muziejus: http://zaislumuziejus.lt/lt/

Tolerancijos centras: http://www.jmuseum.lt/

Kazio Varnelio namai-muziejus: http://www.lnm.lt/kazio-varnelio-namai-muziejus/

Liubavo dvaro malūnas-muziejus: http://www.liubavas.lt/

Vladislovo Sirokomlės muziejus:  http://tic.vrsa.lt/page&lang=lt

Skveras ant viešbučio „Hilton Garden Inn Vilniaus City Centre“ stogo

Tikriausiai ne kartą esate grožėjęsi miesto panorama nuo Gedimino ar Trijų kryžių kalno. Tačiau ar jau spėjote apsilankyti visai neseniai išdygusiame „Live Square“ komplekse, esančiame netoli Lukiškių aikštės?

Plačiau skaitykite: https://livesquare.lt/