Šiandien rajone

Vilniaus gimtadienio savaitgalis: renginių kalendorius

Akimirka iš pirmojo Vilniaus Šviesų Festivalio
Jau rytoj, sausio 25-ąją, Vilniaus miestas minės savo 697-ąjį gimtadienį. Šia svarbia proga pačios gražiausios ir įdomiausios Vilniaus vietos sužibės gimtadienio tradicija tampančiame Šviesų festivalyje. Tačiau, šis savaitgalis miesto gyventojams ir svečiams yra parengęs ir daugiau vertų laiko renginių. Pateikiame 9 variantus, kur galite apsilankyti!

 

Vilnius iš aukštai

Penktadienis

Ar kada norėjote Lietuvos sostinę pamatyti iš aukšto? Jei taip, galime jus pradžiuginti, nes Vilniaus savivaldybė siūlo tai padaryti visiškai nemokamai. Iš 77 metrų aukščio savivaldybės dangoraižio galima pamatyti Neries vingį, Senamiestį, Liepkalnį, Trijų Kryžių kalną, 4 miesto tiltus, Gedimino pilį ir sostinės bažnyčių bokštus.
Pasidairyti į Vilnių iš aukštai bus galima darbo dienomis: 12.00, 12.30 ir 17 val. (penktadieniais 16 val.).
Į ekskursijas būtina registruotis.

Nuoroda į renginį: https://www.facebook.com/events/833931117029750/?event_time_id=833931153696413

Vilniaus šviesų festivalis 2020

Penktadienis – Sekmadienis

Nors apie šį festivalį jau gerą mėnesį kalba visi, tačiau negalime jo nepaminėti, nes antrajame Vilniaus šviesų festivalyje ketina nušvis sostinės kiemai.
Beveik 30 šviesų instaliacijų  koncentruosis Vilniaus senamiesčio kiemuose – nuo Valdovų rūmų kiemo iki Vilniaus Universiteto kiemelių.
Būsimo šviesų festivalio išskirtinumas – dėmesys Lietuvos menininkams, todėl absoliučiai didžioji dalis instaliacijų bus sukurta lietuvių.
Organizatoriai šiemet vėl žada netikėtų instaliacijų, įtrauksiančių Vilniaus simbolius – praėjusiame festivalyje visus stebino nušvitęs Gedimino paminklo kardas, kitąmet į šviesų festivalio sūkurį bus įtraukti ir dar matomesni Vilniaus objektai.
Vilniaus šviesų festivalis – vienas pagrindinių sostinės gimtadienio šventimo tradicijos akcentų artėjant 700 metų Vilniaus jubiliejui, kuris bus švenčiamas 2023-iaisiais.

Nuoroda į renginį: https://www.facebook.com/events/1446909678791551/

Tarptautinė turizmo paroda ADVENTUR

Penktadienis – Sekmadienis

Didžiausia Baltijos šalyse specializuota tarptautinė turizmo paroda ADVENTUR suburs Lietuvos ir užsienio turizmo verslo atstovus, kelionių entuziastus bei naujų atostogų idėjų ieškotojus.
ADVENTUR 2020 tema – SVEIKATINGUMO TURIZMAS.
Parodoje:
pristatomos turizmo rinkos naujovės, naujos kelionių kryptys, maršrutai bei pasaulinės turizmo tendencijos;
skatinamas domėjimasis Lietuva, įvairiomis šalimis, aktyviu laisvalaikiu, turiningu poilsiu ir kokybiškesniu gyvenimo būdu; mezgami naudingi verslo ryšiai ir asmeniniai kontaktai su vartotojais.

Nuoroda į renginį: https://www.facebook.com/events/456379281943109/

Vilniaus gimtadienis Gedimino bokšte

Šeštadienis – Sekmadienis

Jei švęsti miesto gimtadienį – tai tik simbolių tapusioje Vilniaus vietoje – Gedimino bokšte.
Įdomu, atraktyvu ir labai „vilnietiška“!

Nuoroda į renginį: https://www.facebook.com/events/2561578867449622/

Nemokamas simfoninis koncertas „Dirigentų paradas“

Šeštadienis

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, bendradarbiaudamas su Berlyno filharmonijos kameriniu orkestru, kviečia visus į simfoninės muzikos koncertą, kuriame dirigentai iš viso pasaulio atliks žymiausius klasikinio repertuaro kūrinius.
Tarptautinių dirigavimo orkestrui meistriškumo kursų vadovas Alexanderis Polianichko.

Nuoroda į renginį: https://www.facebook.com/events/523506604928447/

Gimtadienio proga – nemokama ekskursija po Naujamiestį

Šeštadienis

Ekskursijos organizatorius kviečia pasivaikščioti po Naujamiestį – Gedimino pr., A. Jakšto, Kaštonų gatves. Gidas žada, jog ekskursijos metu pakvies visus užversti galvas aukštyn, užsukti į kelis kiemelius, apčiupinėti išlikusius miesto reliktus, pakalbėti apie tai, kaip keitėsi architektūra nuo 19a. pabaigos iki šių dienų. Bus istorijų apie pastatus, žmones ir krūva archyvinių nuotraukų.

Nuoroda į renginį: https://www.facebook.com/events/458082005076961/

Fashion Bazaar Išpirktuvės

Sekmadienis

Šventinis savaitgalis gali baigtis ir naujais daiktais jūsų spintoje!Fashion Bazaar Išpirktuvėse galėsite džiugins ne tik nuolaidomis, bet ir turėsite galimybę pamatyti ką jūsų mylimi dizaineriai yra paruošę būtent jums.
Lankytojai išpirktuvėse dalyvauja nemokamai.

Nuoroda į renginį: https://www.facebook.com/events/2128698377438518/

Prancūziško kino festivalis – „Žiemos ekranai“

Sausio 23 – Vasario 9

Sausio 23 – vasario 9 dienomis Vilniuje 9kaip ir kituose Lietuvos miestuose) vyksta jubiliejinis, penkioliktasis, prancūziško kino festivalis „Žiemos ekranai“.
Šiais metais kino seansų metu žiūrovai gilinasi į dabarties laiko paieškas bei atsitiktinumų žavesį. Šiemet programoje – per trisdešimt rinktinių filmų.
Kruopščiai atrinktoje pagrindinėje programoje Dabarties laiko beieškant pristatoma penkiolika autorinio kino filmų, sukurtų Prancūzijoje per pastaruosius dvejus metus. Filmus sieja atidus ir gilus žvilgsnis į dabarties realijas, netikėtos ir drąsios kasdienybės interpretacijos, jiems būdinga išskirtinė, raiški kino kalba.

Nuoroda į renginį: https://www.facebook.com/events/445908912960546/

Nemokamas muziejų sekmadienis

Sekmadienis

Kaip ir praėjusiais metais visi Lietuvos gyventojai paskutinį mėnesio sekmadienį yra kviečiami nemokamai apsilankyti daugumoje valstybinių muziejų. Vilniuje jų ne vienas!

Nemokamų muziejų sąrašą rasite: https://lrkm.lrv.lt/lt/veikla/nemokamas-muzieju-lankymas