Rajono problema

Vilniaus grindinių būklė bado akis

Štai, kaip šiandien atrodo Vinco Kudirkos aikštės grindinys, kur kasdien vaikšto tūkstančiai vilniečių ir sostinės svečių.

Nors savivaldybė giriasi, jog negaili lėšų gatvių remontui, dalis reprezentacinių miesto vietų atrodo tragiškai. Praeivius stebina ką tik rekonstruoti, tačiau jau byrantys skverai, o vairuotojai, kaskart važiuodami Trakų ar Vokiečių gatvėmis, jaučiasi it dardėtų duobėtu kaimo vieškeliu. Nuotraukų galerijoje – byrantys sostinės grindiniai.

Vilniaus senamiestis dėl savo išskirtinumo ir grožio įrašytas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Tuo gali didžiuotis kiekvienas vilnietis, bet, nuleidus akis ir pažiūrėjus po kojomis, liūdina senųjų miesto gatvių grindinių būklė.

Tarsi kliūčių ruožas

Norint įvertinti, kokia miesto grindinio būklė yra šiandien, reikia tiesiog ilgiau pasivaikščioti, žiūrint po kojomis, ar tiesiog sėsti į automobilį ir važiuoti.

Palangos gatvės grindinys neprimena sostinės grindinio.

Praėjus sutvarkyta Vilniaus gatve, iš jos išsišakoja nedidelė Palangos gatvė. Prieš porą metų tarp Vilniaus ir Palangos gatvių atsidarė vilniečių pamėgtas restoranas „Talutti“. Turbūt daugelis pastebėjo, kokios eilės iš lauko pusės čia nusidriekdavo. Šiandien jau taip nebėra, bet grindinys prie pat įėjimo į restoraną tikrai atrodo baisiai nutryptas ir išbyrėjęs.

Vilniečiai nuogąstauja, kad keliauti Trakų ir Vokiečių gatve yra išties nepatogu ir netgi pavojinga: ir vaikščioti, ir važiuoti automobiliu. Vairuotojų čia laukia tikras kliūčių ruožas – gatvės nelygios, duobėtos, o išsikišusios grindinio plytelės gali pridaryti žalos automobiliams. Pėstieji, eidami minėtomis gatvėmis, rizikuoja užkliūti ir susižeisti.

Eikime toliau. Į vieną lankomiausių Vilniaus vietų, Aušros vartus, veda duobėtas, tankiai kanalizacijos dangčiais nusėtas kelias. Kelio nelygumus išryškina balos.

Praėjus Aušros vartus situacija ne ką geresnė. Bazilijonų gatvė, vedanti prie Halės turgaus, padengta ne smulkiomis senamiesčiui būdingomis plytelėmis, bet dideliais asfalto blokais, kurie jau seniai atšokę ir klibantys. Vieni pėstieji drąsiai ant jų lipa, kiti atsargiai apeina.

Vilniečiai sunerimę

Neseniai gavome pastebėjimų, kad prie Vyriausybės esanti Vinco Kudirkos aikštė jau byra – plytelės prie pat paminklo neatlaikė didelių žmonių srautų ir klimato sąlygų. „Pro šitą aikštę vaikštau kasdien, bet tik dabar pastebėjau, kad atsistojus ant plytelių, jos atšoka“, – pasakojo aikštės būkle susirūpinusi vilnietė Patricija.

Ne ką geriau atrodo ir rekonstruota Lukiškių aikštė. Čia po žiemos ėmė vertis plyšiai tarp plytelių, o kai kur drėgmė jas iškėlė į viršų.

Nuotraukų galerijoje – apleistas Vilniaus gatvių grindinys.