Naudinga žinoti

Vilniaus pilių teritorijos lankytini objektai virtualiame gide

Šylant orams, vis dažniau laiko praleidžiame gryname ore. Vieni jau pradėjo ar nei nebuvo nustoję bėgioti, kiti Vilnių aplanko važinėdami dviračiu, o dar kiti vaikštinėja miesto gatvėmis pėsčiomis. Kad į taip gerai žinomus miesto objektus pažvelgtumėte kitomis akimis, „Kalba vilniečiai“ dalinasi sostinės pilių teritorijų virtualiu gidu, kuriame daugiau sužinosite apie vienus iš svarbiausių miesto objektų.

Vilniaus pilių kultūrinio rezervato teritorija yra įsikūrusi pačiame miesto centre ir apima net apie 55 ha plotą. Jame stūkso garsūs objektai, tokie kaip Katedros aikštė, Gedimino kalnas, Trijų Kryžių kalnas ir kt. Įdomus faktas yra toks, jog daugiau nei 19 ha rezervate užima žalieji žemės plotai.

Virtualus turas po sostinės pilių teritoriją, kurio nuoroda dalinamės straipsnio apačioje, susideda iš devynių panoramų. Pasivaikščiojimą po jas lydi gidas, prisistatantis miesto raktininku ir papasakojantis apie svarbiausius ir įdomiausius lankytinų objektų aspektus.

Pažintis su miestu prasideda nuo Katedros aikštės. Joje stūkso paminklas Lietuvos didžiajam kunigaikščiui Gediminui atminti, kurį sukūrė skulptoriai Vytautas Kašuba ir Mindaugas Šnipas. Spustelėję raudonus apskritimus, galėsite pamatyti atkurtus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų interjerus, 1785 m. Vilniaus Žemutinės pilies griuvėsius menantį Pranciškaus Smuglevičiaus kūrinį ir kitus, ne mažiau svarbius ir gido pasakojimais apipintus objektus.

Toliau besitęsiančiame ture po Katedros aikštę, gidas atkreipia dėmesį į arkikatedrą bei varpinę. Šioje panoramoje pamatysite net aštuoniolika Vilniaus Katedros bazilikos fasado skulptūrų. Pamatysite ir nežinomo Lietuvos dailininko kūrinį „Vilniaus katedra“, kuriame atvaizduojamas katedra po rekonstrukcijos dar XIX a. viduryje ir kt.

Vilniaus pilių teritorija supažindins ir su priešais Lietuvos nacionalinį muziejų esančiu paminklu Lietuvos karaliui Mindaugui. Tarp naujojo arsenalo ir Gedimino kalno įsikūrusį išvysite pilininko namą. Prie Vilnelės ir Nėries upių santakos galėsite aplankyti Senojo arsenalo pastatą ir sužinoti, kokia tai saugykla buvo ankstesniais laikais.

Išgirsti įdomių faktų, legendų ir istorinių pasakojimų apie Gedimino ir kitus 5 kalnus, Kirdiejų rūmų ansamblį bei jau minėtus objektus, galite spustelėję nuorodą:  https://turai.vturai.lt/3_pilys_lt/