Kalba gyventojai Rajono problema

Vilniaus valdžiai nerūpi vaikų užimtumas?

Žinomi Lietuvos žmonės siekia atkreipti dėmesį į vaikų užimtumą ir sudaryti jiems sąlygas sportuoti / Futbolo klubo „Ataka“ nuotr.
Žinomi Lietuvos žmonės siekia atkreipti dėmesį į vaikų užimtumą ir sudaryti jiems sąlygas sportuoti / Futbolo klubo „Ataka“ nuotr.

Tėvai, norintys, kad jų vaikai po pamokų lankytų būrelius, susiduria su rimtais iššūkiais. Būreliai yra perpildyti arba per brangūs, o jei laimė nusišypso ir atsiranda vieta, dažnai vaikus reikia vežioti į kitą miesto galą. Į šią problemą dėmesį atkreipė ir žymūs Lietuvos žmonės, kurie sako, kad padėtis šiuo klausimu Vilniuje – apgailėtina.

 Siekia dėmesio vaikams

Paramos ir labdaros fondo „Padėk gatvės vaikams“ ir futbolo klubo „Ataka“ vadovas Gediminas Tvarijonas siekia, kad sostinėje būtų atkreipiamas dėmesys į vaikus. Jis vienija žinomus Lietuvos žmones bei įvairias organizacijas, siekdamas atkreipti dėmesį į vaikų užimtumą ir sąlygas jiems sportuoti.

Gediminas įsitikinęs, padėti vaikams yra pati geriausia investicija į mūsų šalies ateitį
Gediminas Tvarijonas siekia atkreipti dėmesį į vaikų užimtumą sostinėje

Praėjusią savaitę vyras kartu su žinomais Lietuvos žmonėmis, kurių priešakyje – Marijonas Mikutavičius, Arūnas Valinskas ir Algirdas Kaušpėdas bei daugybė kitų muzikantų, menininkų, įvairių organizacijų atstovų, išplatino pareiškimą kandidatams į Vilniaus merus. Pareiškime prašoma atkreipti dėmesį į apleistus sostinės mokyklų stadionus, suteikti galimybe vaikams sportuoti savo rajone.

Viešą pareiškimą kandidatams į sostinės merus pasirašė žinomi Lietuvos žmonės
Viešą pareiškimą kandidatams į sostinės merus pasirašė žinomi Lietuvos žmonės

„Kokią didžiausią problemą mes matome, tai ne tik, kad nėra kur sportuoti, visa sistema yra ydinga: tėvai vaikus turi per visą miestą kažkur vežti, nes vaikai neturi kur sportuoti savo rajone. Jei būtų sukurta visa infrastruktūra rajonuose, vaikai ir tėvai sugaištų mažiau laiko, vaikai ne taip pavargtų. Tad sportuoti vaikui yra prabanga“, – sako vilnietis.

Nėra kur sportuoti

Paramos ir labdaros fondo „Padėk gatvės vaikams“ vadovas jau ne vienerius metus garsiai kalba apie būtinybę vaikams turėti užsiėmimą, sportuoti. Nesant galimybių vaikams lankyti būrelius, ypač sporto, vaikai tampa tėvų investicija: „Šiuo metu, kai vaikų užimtumas yra pakankamai brangus, tai tampa nebe užimtumu, o tėvų investicija į vaiką: dedama daug laiko, pinigų ir tėvai už tai tikisi kažkokios grąžos. Tada vaikas patiria didelį spaudimą ir tada jis ne džiaugiasi sportu, o „atidirbinėja“ už tėvų investiciją.“

Pasak G. Tvarijono, taip neturėtų būti, nes sportas, ypač komandiniai žaidimai, turėtų ugdyti vaikų socialinius įgūdžius, emocinį intelektą. Jis pabrėžia, kad vaikams trūksta vietų kur sportuoti, o tai galima išspręsti sutvarkant šalia mokyklų esančius stadionus: „Sutvarkius futbolo aikštę prie mokyklos, joje galima sportuoti visus metus. Ir tada dalis krūvio nusiimtų ir nuo mokyklų, kurių sporto salėse vyksta konkurencija – visi nori ten sportuoti. Sutvarkius stadionus galimai atsirastų daugiau sportuojančių vaikų. Ir futbolininkai išeitų iš mokyklų. Nors jų nėra daug, nes jų ten tiesiog neįsileidžia. Visų pirma, nėra vietų. Visų antra, savivaldybė yra nusprendusi, kad tik dešimtyje mokyklų gali vykti futbolo treniruotės, nes, atseit, jas išdaužys, išspardys sienas ir panašiai.“

Paklausus, kokiais kriterijais savivaldybė yra atrinkusi tas dešimt mokylų, kuriose gali vykti futbolo treniruotės, vyras nusijuokė:  „Neįsivaizduoju. Tiesiog per susitikimą savivaldybės atstovai taip pakomentavo.“

Iškovojo naują stadioną

2017 m. G. Tvarijonui kartu su M. Mikutavičiumi, Algirdu Kaušpėdu viešu laišku Vilniaus merui ir premjerui pavyko pasiekti, kad šiuo metu Pilaitėje statomas naujas stadionas.

Pasak G. Tvarijono, Pilaitės stadiono statybos pagrindinės problemos neišspręs, nes reikia numatyti strategiją, finansavimo galimybes, sutvarkyti ne vieną stadioną: „Deja, dabar tie stadionai prie mokyklų parodo mūsų politikų požiūrį į vaikus.“

G. Tvarijonas įsitikinęs, kad vaikams reikia užimtumo / Futbolo mokyklos „Ataka“ nuotr.
G. Tvarijonas įsitikinęs, kad vaikams reikia užimtumo / Futbolo mokyklos „Ataka“ nuotr.