Kalba ekspertai Kalba gyventojai

Vilniečiai įvertino laiptinių švarą

Šiandien valoma virš 3,5 tūkst. sostinės daugiabučių laiptinių.

Vis daugiau sostinės daugiabučių gyventojų vietoj šluotos renkasi poilsį ir savo laiptinių valymą patiki profesionalams. Šis pasirinkimas jau duoda vaisų – daugiau šypsenų įžengus į laiptinę ir dėkingumas tiems, kas kasdien rūpinasi bendrųjų patalpų švarą.

Vilniuje įmonės „Mano BŪSTAS“ administruojamuose daugiabučiuose specialistų valomų laiptinių skaičius per penkis metus padidėjo 74 proc. Jei 2014 metais administratoriai švara rūpinosi 2 565 laiptinėse, tai 2019 metų pradžioje valymo specialistai jau darbavosi 3 438 daugiabučių laiptinėse. Šiandien valoma dar daugiau – virš 3,5 tūkst. laiptinių. Šis skaičius tendencingai auga.

Švarios ir tvarkingos laiptinės džiugina gyventojus ir jie negaili gerų žodžių valytojams. „Noriu perduoti padėką „Būsto aplinkos“ valytojai už puikiai atliekamą darbą. Laiptinė valoma tiesiog puikiai!“, – dėkoja Justiniškėse, Taikos gatvėje gyvenantis Vladas. Jam antrina ir Viršuliškių, Antakalnio daugiabučių gyventojai: „Dėkojam už kokybiškai valomas laiptines“.

„Mano BŪSTO“ Vilniaus regiono vadovo Ramūno Buroko teigimu, augantis profesionalų valomų laiptinių skaičius yra natūralus gyventojų įpročių pasikeitimas, kai žmonės šluotą ir skudurus keičia į laisvalaikį.

„Panašu, kad vilniečiai nebenori grįžti į tuos laikus, kai kiekvienas butas pagal grafiką privalėjo valyti laiptinę ar jos aukštą arba mokėti močiutėms už švaros palaikymą. Žmonės nenori gaišti laiko, kurį verčiau gali praleisti su šeima, draugais ar tiesiog savo malonumui. Juolab, kad ir pati valymo paslauga šiandien nėra brangi“, – teigia R. Burokas.

Daugiabučių namų laiptinių valymo paslaugas teikiančios bendrovės „Būsto aplinka“ direktorius Karolis Gintaras Pūkas pabrėžia, kad laiptines, kuriose kasdien migruoja šimtai žmonių, visada geriau valyti profesionaliai, pasitelkiant specialiai tam skirtą įrangą bei valymo priemones. Jo teigimu, norint, kad laiptinėse būtų išlaikytos higienos normos, vien tik šluotos ir sauso skuduro nepakanka.

„Yra namų, kurių laiptines gyventojai tvarko patys tiesiog sušluodami smėlio ir purvo likučius. Tačiau klaidinga manyti, jog pavojingus užkratus galima išnaikinti periodiškai valant laiptines sausuoju būdu. Net jei jos atrodo švarios, dar nereiškia, kad taip yra iš tikrųjų. Kokybiškai išvalyti bendrąsias patalpas įmanoma tik naudojant specialias priemones – pradedant įvairiais valikliais ir baigiant oro ozonavimu“, – pabrėžė K. G. Pūkas.