Kalba gyventojai

Vilniečiai sukūrė šunų „Tinder“: „Keturkojai labai laukia meilės“

Surasti augintinį tapo taip paprasta, kaip naudotis pažinčių programėle „Tinder“. Būtent pastarosios įkvėpta aplikacija „GetPet“ tapo nauja platforma, skatinančia priglausti namų ieškančius gyvūnus iš Vilniaus prieglaudų. Apie programėlės privalumus kalbamės su „GetPet“ komandos nare Ana Solovjova.

Papasakokite, kaip prisijungėte prie „GetPet“ kūrėjų komandos?

Mano draugas kartu su bendraminčių komanda dalyvavo praėjusių metų spalį vykusiame „Hack4Vilnius“ hakatone, skirtame skatinti miesto inovacijas. Jo komanda pasirinko beglobių gyvūnų temą ir pradėjo vystyti „GetPet“ idėją. Ši mintis  sužavėjo komisiją ir laimėjo pirmą vietą. Po to  gavau pasiūlymą prisijungti prie šios iniciatyvos.

Nedvejodama sutikau prisijungti, nes turiu tam reikalingos patirties – pusantrų metų savanoriavau „Tautmilės“ prieglaudoje. Prie mūsų prisijungė dar keli žmonės – dvi fotografės, marketingo specialistė. Susibūrę į komandą pradėjome kurti tolesnių veiksmų planą. Daug dirbame prie šios programėlės ir kviečiame visus neabejingus savanoriauti ir padėti keturkojams surasti savo šeimininkus.

Ar šį programėlė yra mokama?

„GetPet“ aplikacija yra visiškai nemokama. Tai mūsų dovana Vilniui. Naudotis šia aplikacija labai patogu ir paprasta, kaip ir pažinčių programėle „Tinder“.

O ką daryti, jei nori aplankyti gyvūnų priglaudą, bet nežinai, ar gali namuose priglausti augintinį?

Jei šiuo metu neturite sąlygų auginti gyvūnėlį, „GetPet“ programėlė kviečia tiesiog atvykti ir pabūti su šuniukais. Tai tarsi pasimatymai: suradę programėlėje patinkantį šuniuką, galite paskambinti ir sutarti susitikimo laiką. Atvykę galite šuniuką pamaitinti, pavedžioti po laukus ir smagiai praleisti laiką. Keturkojai labai laukia žmogiško ryšio ir meilės.

Jei išsirinkai gyvūnėlį, tai daugiau šios programėlės nebereikia?

Vienas iš „GetPet“ tikslų – šeimininkų edukacija. Todėl integravome mentorystės modulį: kiekvienam žmogui, pasiėmusiam gyvūną per „GetPet“, priskiriamas mentorius – patyręs žmogus, kuris pirmas 14 dienų padės naujajam šeimininkui susipažinti su savo augintiniu, atsakys į įvairius klausimus ir, reikalui esant, nukreips pas profesionalus.

Kaip žmonės vertina šią iniciatyvą? Kokių atsiliepimų jau spėjote sulaukti?

Sulaukėme didelio palaikymo ir iš gyvūnų mylėtojų, ir iš šioje sferoje dirbančių profesionalų. Atrodo, kad programėlė pasirodė pačiu tinkamiausiu laiku!

Gyvūnų prieglaudos labai dažnai susiduria su resursų trūkumu: neturi laiko tinkamai nufotografuoti, pareklamuoti prieglaudose esančių augintinių, tad paprastas ir patogus įrankis, sujungiantis kelių prieglaudų gyvūnus vienoje vietoje ir prieinamas mobiliajame telefone, tampa ypač patrauklus ir naudingas.

Kiek gyvūnų prieglaudų jau dalyvauja šioje programoje?

Šiuo metu programoje dalyvauja dvi Vilniaus prieglaudos – „SOS gyvūnai“ ir „Lesė“. Sulaukėme dėmesio ir iš kitų prieglaudų – ir iš Vilniaus, ir iš kitų miestų. Tikimės, kad pavyks išplėsti dalyvių sąrašą. Šiuo metu apsiribojame Vilniumi, nes visa komanda yra Vilniuje, dar neturime pakankamai resursų plėstis į kitus miestus. Tačiau jei programėlė vystysis sėkmingai, būtinai plėsimės ir į kitus Lietuvos regionus. Taip pat planuotume ilgainiui į programėlę įtraukti ir kates – šiuo metu dalyvauja tik šunys.

Kuruojate gyvūnų fotografus. Papasakokite, kaip vyksta šunų fotosesijos?

Gyvūnų fotografavimas, turbūt, yra viena imliausių laikui programėlės kūrimo dalių. Šiuo metu turime tris fotografes, dažniausiai važiuojame fotografuoti į prieglaudą kartą per savaitę. Viskas priklauso nuo fotografo dienotvarkės. Iš patirties žinome, kad didele kompanija važiuoti neapsimoka – prieglaudos darbuotojai, turėdami ir savo reikalų, nespėja sukoordinuoti fotografavimui didesnio kiekio gyvūnų, todėl dažniausiai važiuojame dviese ar trise su viena iš fotografių.

Didžiausias iššūkis fotografuojant gyvūną – pagauti kadrą, kai jis nejuda. Energingų, aktyvių šunų dėmesį tenka pritraukti skanėstais (tam tinka ir girgždanti skanėsto pakuotė), glostyti, duoti išsilakstyti, pačius bailiausius į dienos šviesą tenka traukti skaniu kąsneliu. Tačiau taip susipažįstame su kiekvienu šunimi, o tai labai naudinga vėliau kuriant jų aprašymus. Grįžtame namo aplaižyti ir labai laimingi.

Galite patarti, kaip tinkamai išsirinkti augintinį?

Reikia skirti tam laiko ir žiūrėti į šį klausimą labai atsakingai. Būtina įsivertinti, ar turite pakankamai laiko ir galimybių prižiūrėti augintinį: duoti jam užtektinai veiklos, pasiruošti papildomoms išlaidoms ligos atveju, kreiptis pas specialistus dėl dresūros reikalui esant, ir tiesiog kasdien skirti dėmesio ir meilės savo augintiniui. Nepamiršite, kad imdami gyvūną įsipareigojate ne metams, o ilgam laikotarpiui, kuris gyvūnui yra visas gyvenimas.

Ačiū už pokalbį!