Šiandien rajone

Vilnių vėl drebins fejerverkų festivalis

Jau šį šeštadienį, rugsėjo 19-ąją, dangų virš Vingio parko apšvies tradicija tapęs, jau 12-asis „Vilniaus fejerijos“ renginys. Apie didžiausius organizavimo sunkumus, kaimynų ir „Bliko“ atstovų pasirodymus kalbiname fejerverkų meistru tituluojamą Gytį Lagūnavičių.

Gyti, fejerverkų festivalį rengsite jau 12-ą kartą, tačiau tikiu, kad šių metų renginio organizavimas buvo visai kitoks. Kokie buvo didžiausi sunkumai?

Iki pat paskutinės akimirkos buvo neaišku, ar dėl bendros epidemiologinės situacijos, mes sugebėsime šį festivalį surengti. Mums pasisekė, jog mūsų kaimynai iš Lenkijos, Latvijos ir Estijos gali atvažiuoti ir jiems nėra reikalinga saviizoliacija. Paprastai tariant – šis aspektas mums labai stipriai palengvino gyvenimą. Aišku, šiais metais žmonių bus mažiau, nes į tokio tipo renginius dabar žmonės perka bilietus žymiai atsargiau.

Praėjusiais metais turėjote svečių iš Amerikos, Čekijos ir Portugalijos. Šiais metais svečiai bus mūsų kaimynai iš Estijos, Latvijos ir Lenkijos. Ar renginio žiūrovai ir iš kaimynų gali tikėtis įspūdingo renginio?

Reikia pripažinti, jog ir šioje vietoje viskas buvo pakoreguota COVID-19. Tik pradėjus organizuoti fejerverkų festivalį buvome beveik nutarę jame kviesti pasirodyti svečius iš už Atlanto, bet situacija planus pakoregavo.

Iš Estijos, Latvijos ir Lenkijos atstovų žiūrovai gali tikėtis tokio pat įspūdingo šou, kaip ir iš tolimesnėse šalyse gyvenančių fejerverkų entuziastų. Šį šeštadienį Vilniuje pasirodys vienos geriausių kaimyninių valstybių komandų, kurios savo šalyse yra tikrai labai gerai žinomos. Dar pačiuose pirmuosiuose mūsų fejerverkų festivaliuose svečiavosi komandos iš Estijos ir Latvijos, tada jos parodė labai įspūdingus pasirodymus, taigi, ir šiais metais galime iš šių šalių atstovų tikėtis labai gero šou.

Galiu patikinti, kad mūsų kaimynų fejerverkai bus nė kiek neprastesni nei už amerikiečius, nei už portugalus, ar kitų šalių atstovus.

Ką šiais metais yra paruošę Bliko atstovai?

Šiais metais mes parengėme amą gniaužiantį pasirodymą pagal garsiausių grupės Queen dainų takelį. Blikas yra pasirengęs parodyti tai – ką per visus gyvavimo metus išmoko. Mūsų pasirodymas truks apie 15 minučių, taigi, žiūrovams pamatyti tikrai bus ką. Nors savo pasirodyme ir dėliojame paskutinius akcentus, galime pasakyti vieną dalyką – net ir krizės metu jam neplanuojame taupyti.