Kalba ekspertai Kalba gyventojai Šiandien rajone

Vilniuje prasideda bėgimo maratonų sezonas

Nuo birželio 1-osios Vilniuje prasideda bėgimo maratonų sezonas, sulaukiantis tūkstančių sporto entuziastų ne tik iš Vilniaus, bet ir kitų Lietuvos miestų

Su ateisiančiu vasaros sezonu Vilniuje taip pat prasidės ir bėgimo renginiai, miesto gatves pripildysiantys įvairaus amžiaus bėgimo entuziastų. „Kalba vilniečiai“ pasidomėjo, kuo renginių organizatoriai tikisi nustebinti dalyvius šiemet ir ką apie bėgimo sezoną mano patys vilniečiai.

Organizatoriai žada naujovių

Nors didžiausi bėgimo renginiai vyksta jau kelintus metus iš eilės, visgi, jų organizatoriai žada dalyvius nustebinti ir naujovėmis. Kaip pasakoja „We Run Vilnius 2019“ organizatorė, „Nike“ prekės ženklo vadovė Milda Monstavičiūtė, šių metų pagrindinė naujiena – trasos, o viena jų – pusmaratonis, kuris sudarys tik vieną, o ne du ratus.

Septintasis „Moterų bėgimas“ dalyves nustebins ne tik atnaujinta trasa ir sugrįžimu į senamiestį, bet ir labai solidžiais prizais: 1-3 vietų nugalėtojoms atiteks pagrindinis prizas – „Kidy Tour“ kelionės dviem asmenims į populiariausią poilsio kurortą – Antaliją. Mažųjų sportininkų, kurie palaikydami mamas dalyvaus „Pritt“ vaikų bėgime, šiemet laukia ypatinga 200 m. bėgimo distancija vienoje gražiausių miesto aikščių.

Nuo birželio 1-osios Vilniuje prasideda bėgimo maratonų sezonas, sulaukiantis tūkstančių sporto entuziastų ne tik iš Vilniaus, bet ir kitų Lietuvos miestų

Nepasitenkinimas eismo ribojimais mažėja

Trys didžiausią auditoriją pritraukiančių bėgimų: „We Run Vilnius“, „Moterų bėgimo“ ir „Danske Bank Vilniaus maratono“ numatytos trasos išsidėsčiusios pačiame Vilniaus centre. Milda Monstavičiūtė pasakoja, jog eilę metų vykstantys renginiai po truputį keičia žmonių požiūrį, taigi, miesto gyventojai tampa vis tolerantiškesni įvairiems renginiams miesto centre, kurių metu apribojamas eismas.

„Moterų bėgimo 2019“ organizatoriai taip pat džiaugiasi, jog bėgimo palaikymo kultūra pamažu auga. Atsakingi asmenys pabrėžia, jog  tokie renginiai skirti suburti, o ne supriešinti gyventojus. Dėl to „Moterų bėgime“ stengiamasi, kad net tiems, kurie nėra bėgimo dalyviai, būtų ką veikti, todėl dienai yra atidaromas miestelis, kuriame visa šeima turi galimybę pramogauti.

Pasak „We Run Vilnius“ atstovės, pastaraisiais metais bėgimo dalyvių skaičius jau yra nusistovėjęs ir didelis didėjimas, kaip 2013 – 2014 metais nepastebimas (V. Skaraičio nuotr.)

Visgi, marketingo specialistas, Vilniaus senamiestyje gyvenantis, Saugirdas Vaitulionis, nors džiaugiasi vykstančiais bėgimo renginiais, tačiau yra nusivylęs išankstine komunikacija apie juos: „Man nepatinka tai, kad  nesugebama iškomunikuoti to senamiesčio gyventojams mėnesį ar savaitę prieš. Argi sunku atsiųsti el. laišką, jog savaitgalį miesto centre įsigalios tam tikri eismo ribojimai? Garantuoju, jog tada visiems būtų ramu ir tai niekam nekeltų net menkiausio pasipiktinimo“.

Nuolatinis maratonų dalyvis Mindaugas Viršilas svarsto, jog nežino, ką galvotų, jei gyventų Vilniaus senamiestyje, tačiau šiuo metu yra tikras, jog vilniečiai turėtų susitaikyti ir prisitaikyti. „Miesto centre, senamiestyje, vyksta ne tik varžybos, bet ir įvairios mugės, koncertai, todėl ne tik sportininkai blokuoja gatves. Tuo labiau, kad Vilniuje vykstančios bėgimo varžybos nėra didelės palyginus su didžiausiais renginiais pasaulyje ar net su mūsų kaimynais latviais ir estais.“

Lengvaatletis M. Viršilas pabrėžia, jog bėgimo maratonai miestams suteikia ir ekonominės naudos (A. Ufarto nuotr.)

Viršilas kai kurių miestiečių atžvilgiu kritiškas: „Pasipiktinimas ir visokie pykčio kupini komentarai parodo žmonių mentalitetą ir tai, kad sportas dar nėra toks populiarus kaip kitur. Negali būti visi renginiai iškeliami į Vingio parką, nes senamiestis, centras nebūtų patrauklus be viso to.“

Sporto entuziastas, praėjusiais metais iškovojęs pirmąją vietą „We Run Vilnius“ 21 kilometro bėgime, Mindaugas Viršilas, tokias iniciatyvas vertina labai teigiamai. „Varžybos skatina ne tik sveiką gyvenseną, bet ir pritraukia į miestą daug svečių, kuriems reikia kažkur apsigyventi ir pavalgyti. Taigi, tai ir ekonominė nauda miestui. Be to, geros, didelės varžybos – puiki reklama miestui ir proga pažinti jį kitu kampu“, – teigiamus maratonų aspektus išskiria bėgikas.

 

 

Artimiausi bėgimai Vilniuje:

2019-06-01 – Ekstremalus bėgimas „ALFA RUN – VIRUSAS 2019“ – Pamaraziai, Vilniaus raj.

2019-06-02 – We Run Vilnius 2019 – Vilnius

2019-06-15 – Moterų bėgimas – Vilnius

2019-07-06Žaliųjų ežerų bėgimas – Vilnius (LBT-12)

2019-07-21 – Vilniaus 100 km bėgimas – Vilnius, Vingio parkas

2019-09-08 – Danske Bank Vilniaus maratonas