Rajono problema

Vilniečių baubas – dvokiantis viešasis transportas

Miesto troleibusuose – tikras bakterijų knibždėlynas

Žiemą nešildoma, vasarą – nepakeliamas karštis, o visais metų laikais – bakterijų židinys. Su tokia žiauria realybe kasdien susiduria apie pusę milijono vilniečių, kurie naudojasi sostinės viešuoju transportu.

Interneto platybėse galima rasti aibę vilniečių ir sostinės svečių skundų apie nemalonias patirtis viešajame transporte. Žiemą keleiviai piktinasi, kad troleibusuose tenka kęsti šaltį, o vasarą – dusti tvankumoje. Negana to, keleivių keliones apkartina dvokiančių benamių kaimynystė. Juokaujama, kad šios problemos yra tiek įsisenėjusios, jog nieko nestebina.

Viena iš labiausiai užterštų vietų troleibusuose – turėklai

Už viešąjį transportą atsakingi sostinės savivaldybės tarnautojai negali pasakyti, kada situacija pasikeis iš esmės. Tuo tarpu sveikatos priežiūros specialistai tikina, kad troleibusuose ir autobusuose už diskomfortą yra kur kas baisesnių dalykų.

Maždaug prieš metus Nacionalinė sveikatos priežiūros tarnyba atlikto tyrimą, po kurio paaiškėjo šokiruojanti tiesa – net kas ketvirtas vilnietis, važiuodamas viešuoju transportu, rankas išsitepa fekalijų bakterijomis. Žinant, kad kiekvieną dieną miesto transportu važinėja apie pusė milijono vilniečių, vadinasi net 100 tūkst. keleivių iš troleibusų ir autobusų išlipa „su kvapeliu“.

Labiausiai užterštos vietos autobusuose ir troleibusuose – sėdynių rankenos, apmušalai, turėklai.

Sužinoję tyrimų rezultatus vežėjai ėmėsi prevencijos. Kalbama, kad reguliaraus valymo metu imtasi naudoti specialią dezinfekavimo priemonę, naikinančią stafilokokus, grybelio sukėlėjus, žmogaus imunodeficito virusą, hepatito B ir C sukėlėjus, norovirusus, rotavirusus. Be to, autobusams ir troleibusams dezinfekuoti naudojamos vokiškos priemonės, jomis miesto transporto paviršiai apdorojami kartą per parą.

Kai kurių troleibusų stovis kelia pasibaisėjimą, tačiau kada jie bus pakeisti naujais – nėra aišku

Nors Vilniuje buvo iš dalies atnaujintas keleivinių autobusų parkas, tačiau apie senų troleibusų būklę interneto platybėse galima rasti daugybę keleivių patirčių.

Mieste vis dar važinėja troleibusai, kuriuose – surūdijusios sienos, nuo lubų lašantis vanduo, šlapios ir purvinos sėdynės. Kai kurių transporto priemonių techninis stovis kelia pasibaisėjimą, nes pro surūdijusį kėbulą galima matyti kiaurai. Tiesa, šiemet gatvėse turėtų pasirodyti apie 40 naujų troleibusų, tačiau kada jie pakeis senuosius, nežinia.