Kalba gyventojai Metų kaimynas 2018

Žirmūnietis Petras: „Geriausias kaimynas yra tas, kuris bėdoje padeda“

Žirmūnietį Petrą jo kaimynė vadina svajonių kaimynu.
Žirmūnietį Petrą jo kaimynė vadina svajonių kaimynu.

Žirmūnietį Petrą į „Metų kaimyno 2018“ rinkimus pasiūlė jo kaimynė Andželika ir vadina jį svajonių kaimynu. Tad pristatome Petrą jos žodžiais:

„Kai tik atsikraustėme gyventi į naują butą šiame name, Petras buvo pirmas malonus veidas, kurį sutikome. Šis žmogus be kalbų visada pasiruošęs padėti. Būna atvejų, kai išlūžta rozetė ar dušas sugenda, visuomet bėgame pas Petrą, o šis žaibo greičiu išsiaiškina problemą, iškviečia meistrą arba pats puola taisyti. Žinome, kad Petras niekuomet neliks abejingas. Radęs pamestą daiktą laiptinėje, paskambins kiekvienam kaimynui ir pasiteiraus, ar šis kažko nepasigedo. Jis visuomet rytais pakelia nuotaiką ir palinki mums geros dienos.“

Paprastai kaimynai užsidaro savo butuose ir nebendrauja, o jūs esate visiems atviras ir paslaugus. Kodėl stengiatės taip sutarti su kaimynais?

Juk gyvenu su visuomene, aš jos nebijau ir nevengiu: nei gatvėje, nei namuose, nei kieme. Aš su kiekvienu žmogumi visada pasisveikinu. Bėdoje visada kaimynui ištiesiu pagalbos ranką, net jei jis yra pasimetęs ar nedrįsta pagalbos paprašyti.

Visus savo kaimynus pažįstate?

Mane visi pažįsta. Aš pats pažįstu net penkių gretimų namų gyventojus. Jie mane žino, nes mano gyvenimo būdas yra aktyvus. Pasistačiau kieme skersinį ir kviečiu jaunimą prisijungti pasportuoti.

Ar jau seniai gyvenate Žirmūnuose?

Šitame name gyvenu nuo 1978 metų. Daug gyventojų per tuos metus pasikeitė, bet aš naujus priimu kaip senus. Kartais pagyvenę žmonės būna kažkuo nepatenkinti ar pikti, bet kai su jais pasisveikinu, kažko paklausiu, pabendrauju, tai žmonės labai teigiamai tai priima.

Patys su kaimynais tvarkotės namą ir jo aplinką?

Sakau kaimynams – kam mums reikia, kad kažkas pas mus valytų, jei patys galime išplauti. Labai sveika taip pajudėti. Aš visada plaunu laiptinę nuo antro aukšto, nes antrame aukšte gyvenu, ir dar langus pats išblizginu. Jei jauti stresą ar kažkas nesiseka, susitvarkyk butą ar laiptinę išplauk – iškart palengvės. Tokie darbai labai ramina, teikia malonumą.

Apibūdinkite, kas Jums yra geras kaimynas?

Tas, kuris rytais pasisveikina. Geriausias kaimynas tas, kuris bėdoje padeda. Mes įvairias problemas galime labai lengvai išspręsti patys. Todėl aš organizuoju kaimynų susirinkimus ir juose viską aptariame. Gera kaimynystė prasideda nuo pasisveikinimo ir atvirumo.

Ačiū už pokalbį!