Rajono problema

Žirmūniškiai nenori Teismų rūmų kaimynystės

Naujojo pastato vizualizacijoje matyti, kad užimama dalis automobilių parkavimo aikštelės ir žaliosios zonos.
Naujojo pastato vizualizacijoje matyti, kad užimama dalis automobilių parkavimo aikštelės ir žaliosios zonos. Tai sukėlė gyventojų nepasitenkinimą.

Šalia Generalinės prokuratūros planuojama statyti naują Teismų rūmų pastatą. Šis statinys užimtų dalį šalia esančio parkelio. Netoliese gyvenantys žirmūniškiai tuo nėra patenkinti ir siekia išsaugoti žaliąją zoną. Klausėme gyventojų, kodėl šiam pastatui čia ne vieta?

Rugsėjo 3 dieną vykusiame viešame Šeimyniškių g. 28 projekto svarstyme Žirmūnų, Tuskulėnų ir Šnipiškių gyventojai išsakė savo poziciją – pastatui parinkta vieta yra netinkama. Daugiabučių gyventojus neramina, kad iš jų bus atimta dalis žaliojo parkelio, kur vaikams pastatyta vaikų žaidimų aikštelė, senjorai leidžia laiką sėdėdami ant suoliukų, o šunų šeimininkai vedžioja savo augintinius.

„Čia toks gražus parkelis, šuniukus vedžioja, žmonės eina pasivaikščioti. Pastatys čia tą pastatą, tai visai nieko nepamatysim! Be to, dėl tokio didelio statinio tiek gražių medžių iškirs… Visi pasisakėme prieš šį projektą, bet ar mūsų kas nors paklausys? Vis tiek padarys taip, kaip jiems geriau“, – pastabų minėtam projektui negailėjo mūsų pakalbinta netoliese gyvenanti vilnietė Svetlana.

„Norėčiau, kad kuo daugiau erdvės būtų ir kuo mažiau jos užstatytų. Man gaila žalumos, kuri nyksta. Bus dar daugiau mašinų…“, – nusivylimo neslėpė pro parkelį ėjusi senjorė Margarita.

Nors dalis gyventojų nespėjo įsigilinti į siūlomą projektą, bet pastebi daugiau jo trūkumų nei privalumų.

„Tas pastatas uždengs saulę, jau nuo prokuratūros pastato šešėlis krenta…“, – pastebi pro šalį ėjusi vilnietė Iveta.

Siekdami sustabdyti būsimas statybas, beveik 500 žmonių pasirašė peticiją. Ją pasirašiusieji nuogąstauja, kad iš jų bus atimtas ir parkelis, ir nemokama automobilių parkavimo aikštelė. Be to, papildomas įvažiavimas iš Šeimyniškių gatvės padidins transporto spūstis.

Peticiją rasite: https://www.peticijos.lt/visos/74838